Z myślą o najmłodszych, którzy potrzebują pomocy rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowała 120 tys. świec, które będą do nabycia w parafiach w okresie Adwentu.

Jak mówi dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka, dzięki zebranym ofiarom będzie można pomagać dzieciom: "Mamy tutaj na myśli dzieci, które są biedne, chore. Co roku 10 groszy od każdej świecy przekazujemy do Caritas Polska, która w ten sposób wspiera konkretny cel dla dzieci np. w Afryce. Ponadto bardzo często zwracają się do nas kapłani, którzy pracują w Ukrainie, abyśmy wsparli wypoczynek dzieci, które są doświadczone wielką tragedią wojny na Ukrainie." 

Dzięki ostatniej akcji, tarnowska Caritas w tym roku przeznaczyła pół miliona złotych na letni i zimowy wypoczynek dzieci z diecezji tarnowskiej, a także z Ukrainy. Ponadto pieniądze przeznaczone są na dofinansowanie leczenia, rehabilitacji i wyżywienie dzieci. Akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom towarzyszy hasło 'Świeca, która tworzy polską Wigilię’.

W naszej parafii Caritas parafialna i Szkolne Koło Caritas rozprowadza świece wigilijne w salce przy kościele - za małą świece ofiara 10 zł, za dużą 25 zł. Również tam można nabywać u Pana Organisty opłatki na stół wigilijny, które poświecimy w IV Niedziele Adwentu. Serdecznie zachęcamy.

Caritas parafialna w dalszym ciągu organizuje również zbiórkę darów żywnościowych na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin ubogich i wielodzietnych. W sklepach są wystawione kosze. Podzielmy się świątecznymi zakupami z tymi, którym trudniej się żyje.