XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020 r.

1. Spotkanie grup parafialnych:
- poniedziałek – grupa modlitewna Magnificat,
- w piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00 w intencji Ojczyzny, spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o godz. 19.00,
- sobota o godz. 9.00 ministranci i aspiranci; o godz. 11.00 Dziewczęca Służba Maryjna,
- w sobotę o godz.17.00 różaniec fatimski poprowadzi róża św. Edyty Stein.

2. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na katechezę chrzcielną obowiązkową dla rodziców i rodziców chrzestnych dziecka.

3. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane codziennie przez październik o godzinie 17.30, a w niedzielę o 16.30. W gablocie i na naszej stronie internetowej jest umieszczona lista grup parafialnych i poszczególnych klas szkolnych prowadzących różaniec w kolejne dni miesiąca. Prosimy zapoznać się z tą listą.

4. Przypominamy, że w październiku i w listopadzie po południu kancelaria parafialna jest czynna w godzinach 16.45 – 17.30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartekpiątek i sobota października. W czwartek i piątek będziemy spowiadać od godz. 16.30. Chorych będziemy odwiedzać w piątek od godz. 8.00 - ks. proboszcz i ks. Krzysztof; od godz. 14.30 ks. Waldemar. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w kościele powszechnym a zwłaszcza w naszej parafii.

6. W piątek na godz. 17.30 zapraszamy młodzież klas 6,7 i 8 wraz z rodzicami w ramach liturgicznego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, a kl. 8 na godz. 17.00 .

7. W pierwszą sobotę miesiąca modlimy się w intencji Duchowej Adopcji Dziecka poczętego i zaangażowanych w to dzieło, oraz o pokój na świecie.

8. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz.11.00 nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn - zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

9. W przyszła niedziele Msza św. dla dzieci o godz. 9.30 - zapraszamy.

10. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienia liturgiczne:
• poniedziałek św. Wacława, męczennika,
• wtorek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
• środa św. Hieronima, kapnął. i dok. Kościoła
• czwartek- św. Teresy od Dzieciątka Jezus
• piątek - św. aniołów Stróżów
Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału Eucharystii w dniu swojego patrona.

11. W środę po Mszy św. wieczornej na plebani spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich – zapraszamy.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace w ubiegłą niedziele na organy piszczałkowe: 8.000 zł; oraz wpłaty indywidualne 3.500 zł.

13. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i do nabywania i lektury prasy katolickiej: polecamy Gościa Niedzielnego w nim – o ciągle powiększającej się liczbie bezwyznaniowców. W Niedzieli – nowe cuda świętego stygmatyka. Jest Mały Gość Niedzielny oraz kalendarze sadowników, kalendarze misyjne.