I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację Marcina Sumary, który przeszedł udar mózgu i jest sparaliżowany. Kwestować będzie najbliższa rodzina. Prosimy o wsparcie tej szczytnej akcji.

2. Rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na roraty o godzinie 6.30 i 18.00. Na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami. Jak co roku, dzieci będą losować figurkę Dzieciątka Jezus i Matki Bożej oraz inne nagrody, dlatego prosimy, aby - dzieci przynosiły na roraty podpisane Bombki z opisanym dobrym uczynkiem spełnionym w danym dniu (forma bombki dowolna, mamy tu przy ambonie choinkę, którą przyozdobimy najpiękniejszymi bombkami zrobionymi przez dzieci).

3. Codziennie, od wtorku 17.45 uczestniczymy w adwentowej nowennie przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

· w piątek o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia - Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00,

· w sobotę o 17.30 różaniec poprowadzi Róża bł. Marianny Biernackiej.

4. W przyszłą niedziele dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

5. W przyszłą niedziele na godzinę 9.30 zapraszamy dzieci kl. 3 z rodzicami - poświecenie medalików.

6. Nadal trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Caritas parafialna i Szkolne Koło Caritas rozprowadza świece wigilijne w salce przy kościele - za małą świece ofiara 10 zł, za dużą 25 zł. Również tam można nabywać u P. Organisty opłatki na stół wigilijny - które poświecimy w IV Niedziele Adwentu. Serdecznie zachęcamy.

7. Caritas parafialna w dalszym ciągu organizuje również zbiórkę darów żywnościowych na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin ubogich i wielodzietnych. W sklepach są wystawione kosze. Podzielmy się świątecznymi zakupami z tymi, którym trudniej się żyje.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- czwartek: św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła - pierwszy czwartek miesiąca,
- piątek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 16.00 i 18.00,

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swojego patrona.

9. W środę na godz. 18.00 zapraszamy młodzież kl. VIII, która nie była na ostatnim spotkaniu. Przypominamy, że spotkania są obowiązkowe dla młodzieży i rodziców.

10. Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii, którzy służą w parafiach - również w naszej, udzielają Komunię św. chorym, ale także są proszeni o pomoc w rozdawaniu Komunii św. podczas Mszy św. i innych nabożeństw.

11. Zwracamy się z prośbą o drzewka choinkowe do kościoła - osoby chętne do ofiarowania drzewka prosimy, aby zgłosiły się do zakrystii.

12. Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi Gminy Żabno zaprasza na akcje oddawania krwi w dniu 04.12.2023r. w godz. od 8.00-12.00 w Gminnym Centrum Kultury.

13. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. Gość Niedzielny, Niedziela, Gość Niedzielny EXTRA 12 zł, Promyczek Dobra.