Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2024 r.

1. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 10.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy oraz 17.00. Dziękujemy gospodarzom ołtarzy za przyjęcie nas na swoje posesje. Prosimy poszczególne rejony parafii o pomoc w przygotowaniu dekoracji ołtarzy (przez dzisiejsze ofiary do puszek na ten cel). Do udziału w procesji zachęcamy wszystkich wiernych (dzieci, młodzież i starszych), niezależnie od Mszy św., w której uczestniczymy. Prosimy szczególnie: dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych z klasy III, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, harcerzy oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy poniosą baldachim. Prosimy też, aby na procesję grupy parafialne przygotowały, a następnie poniosły feretrony. Składka z uroczystości Bożego Ciała jest przeznaczona na hospicja i inne cele charytatywne.

2. W Boże Ciało o godzinie 16.30 będą Nieszpory Eucharystyczne. Po nieszporach Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

3. W czasie Oktawy Bożego Ciała - codziennie, po Mszy św. wieczornej - procesja Eucharystyczna. W najbliższą niedzielę, tj. w Oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna będzie po sumie (zamiast wieczorem). Na wszystkie procesje zapraszamy dzieci z klasy III w strojach komunijnych; zapraszamy dzieci sypiące kwiaty - wraz z rodzicami. Postarajmy się, aby podtrzymać w naszej parafii tradycję procesji eucharystycznych.

4. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00, a następnie adoracja Najśw. Sakramentu do 22.00.

5. W sobotę o godz. 17.00 różaniec fatimski z racji I soboty poprowadzi Róża św. Matki Teresy z Kalkuty.

6. W tym tygodniu ochodzimy w liturgii:

• w środę - św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
  • w piątek - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - ostatnie nabożeństwo majowe,
  • w sobotę - św. Justyna, męczennika.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

7. Jutro na nabożeństwie majowym w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji wszystkich Mam. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkie mamy Ministrantów, Lektorów młodszych i dziewczynek z DSM na wspólne spotkanie.

8. Od soboty rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ, w dzień powszedni będą rano, w niedziele przed Mszą św. wieczorną - z wyjątkiem Oktawy Bożego Ciała (będzie wieczorem)

9. Z ustanowienia Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża nasza parafia jest parafią patronacką dla budującego się kościoła w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Chojniku do 2027 r. W związku z tym w przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej parafii ks. Krzysztof Mirek, budowniczy kościoła, który wygłosi kazanie i będzie zbierał ofiary do puszki przed kościołem na ten cel - prosimy o ofiarność.

10. Dziękuję serdecznie za przygotowanie i udział w Uroczystości Odpustowej: Siostrom Służebniczkom, ks. Antoniemu, ks. wikariuszowi, panu organiście, chórowi parafialnemu. niosącym feretrony i chorągwie, rodzicom dzieci sypiącym kwiatki i pierwszokomunijnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, pani gospodyni.

11. OSP Żabno i Klub Sportowy Polan Żabno zapraszają na Gminny Dzień Dziecka w dniach 8-9 czerwca od godz. 9.00 na Stadionie Miejskim w Żabnie.

12. Wyjazd w Boże Ciało na koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie z parkingu przy Szkole Ponadpodstawowej o godz. 16.45.

13. Organizujemy Pielgrzymkę rowerową do Okulic w dniu 15.06 (sobota). Wyjazd z Żabna o godz. 8.30. Msza św. w Okulicach o godz. 13.00. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do 12.06. Koszt 10 zł. – ubezpieczenie.

14. Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych, którzy kochają i chcą tworzyć muzykę sakralną i grać na organach. Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie znajdują się na stronach internetowych.

15. Zachęcamy do lektury Pisma świętego prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Mały Gość.

Ks. Kazimierz Jarosz

Ks. Janusz St. Pasierb