XXIV Niedziela zwykła – 12.09.2021 r.

1. Tygodniowe spotkania grup parafialnych:

· wtorek - grupa uwielbienia Magnificat,

· piątek o godzinie 15.00 - Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00,

· piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania rozpoczynamy Mszą św.,

· sobota o godzinie 17.30 - różaniec, który poprowadzi Róża św. Szymona z Lipnicy,

· W niedzielę o 11.00 Msza św. i katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św. – wraz z rodzicami.

2. W przyszłą niedziele składka inwestycyjna na prace remontowe prowadzone w naszej parafii oraz do puszek przed kościołem na Uniwersytet JPII w Krakowie i Tarnowie.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

· poniedziałek – o godz. 19.00 Masza św. i procesja fatimska - proszę przynieść lampiony,

· wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego- Droga Krzyżowa o godz.17.30 w kościele - możliwość zyskania odpustu zupełnego,

· środę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

· czwartek- św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, męczennika,

· sobota- św. Stanisława Kostki patrona Polski.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału we Mszy św. w dniu swego patrona.

4. W sobotę 25 września organizowany jest wyjazd do Częstochowy na czuwanie Wspólnot Odnowy w Duch Świętym. Zapisy w zakrystii po Mszach Św.

5. Kapłański dzień skupienia dla dekanatu Żabno będzie we czwartek o godz. 19.00 w kościele w Żabnie.

6. Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza na plenerowy muzyczny spektakl teatralny, który odbędzie się na Rynku w Żabnie (przy fontannie) w poniedziałek 13 września o godz. 18:00. Zachęcamy do udziału - wstęp wolny.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Odporyszowa w ramach Odpustu; OSP dziękuje za zabezpieczenie przejścia pielgrzymki.

8. W sobotę 18.09.2021r. LSO i DSM jadą na pielgrzymkę do Wadowic.

9. Zachęcamy do lektury Pisma św. prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela. Zachęcamy do nabycia kalendarzy książkowych i ściennych na rok 2022.

W tym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odszedł do Domu Ojca śp.+ Łukasz Stańczyk. Jego duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu... Dobry Jezu…