II Niedziela zwykła – 16.01.2022 r.

1. W środę Nowenna do MBPN; w piątek o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00; sobota - różaniec poprowadzi Róża św. Antoniego. Od 18-01. do 25.01 obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

- poniedziałek św. Antoniego opata,

- środa św. Józefa Sebastian Pelczara biskupa,

- piątek św. Agnieszki dziewicy i męczennicy - Dzień Babci.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona. Wszystkim Dziadkom i Babciom – z okazji ich świąt – składamy najlepsze życzenia.

3. W Otfinowie w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się koncert kolęd ”Kolędy na trzech tenorów”- niedziela 23.01.2022r. godz.17.00.

4. W niedzielę 16.01.2022r o godz. 18.00 w Niecieczy odbędzie się koncert kolęd i pastorałek pt. ”Tradycyjnie i współcześnie”. Powtórzony w niedziele 23.01.2022r.

5. W sobotę 29.01.2022r. o godz. 17.30 zapraszamy do naszego kościoła na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu „Tymowioków” z Tymowej.

6. Po ustaleniu z Radą Parafialną odwiedziny Duszpasterskie zwane Kolędą rozpoczniemy 31.01.2022r. w sposób tradycyjny. Wcześniej ministranci i lektorzy pójdą z zapytaniem do parafian o wolę przyjęcia kolędy. Grafik kolędy znajduje się na stronie internetowej i w gablocie.

7. Informujemy, że toaleta będzie czynna - otwarta tylko w niedziele i święta. W dzień powszedni proszę się zgłaszać po klucze do S. Arkadii w zakrystii i przynosić je z powrotem.

8. Bardzo proszę w imieniu Rady Duszpasterskiej - Ekonomicznej o zabieranie we własnym zakresie i utylizacje wypalonych zniczy i wkładów plastikowych, donic itp. w ramach opłaty wywozu śmieci z gospodarstwa i domostwa, aby nie generować kosztów.

9. Zachęcamy do lektury Pisma św. i nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta Biblia Audio. Niedziela – „Dbaj o zdrowie”. Promyczek Dobra dla dzieci.

W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp.+ Rozalia Goryl pogrzeb w poniedziałek - o godz.13.00 różaniec, o 13.30 Msza św., śp. + Henryk Wiatr pogrzeb śp. Henryka będzie w środę o godzinie 13:00 - różaniec, o 13:30 Msza św. Ich dusze polećmy Bożemu miłosierdziu.