XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020 r.

1. W przyszłą niedzielę Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy cierpią z powodu różnych uzależnień oraz o ich rodzinach. Do Szczepanowa przybywa Diecezjalna Pielgrzymka o charakterze przebłagalnym za grzechy przeciw trzeźwości.

2. Spotkania grup parafialnych:

· piątek – o 15.00 Godzina Miłosierdzia oraz adoracja N. Sakramentu do godz. 22.00. w intencji Ojczyzny,

· piątek – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas. 8. Zapraszamy już na Mszę Świętą o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej 18:30 - 19:30 zapraszamy do indywidualnej modlitwy za młodzież przygotowującą się do sakramentów. Zapraszamy szczególnie rodziców,

· sobota – spotkanie ministrantów i aspirantów godz. 9:00,

· sobota spotkanie DSM w sobotę o godz. 11.00,

· w sobotę różaniec poprowadzi Róża św. Joanny Beretty Molli.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienia liturgiczne:

· poniedziałek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,

· środa św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału Eucharystii w dniu swojego patrona.

4. Akcja oddawania krwi odbędzie się w dniu 23.09.2020 r. (środa) w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie w godz. 12.30-16.30.

5. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej: polecamy w Gościu Niedzielnym: o siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach. W Niedzieli – Kucharz biedaków. Są kalendarze ogrodników, kalendarze misyjne.

6. W niedzielę 27 września br., która obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców będzie zbiórka do puszek przed kościołem po każdej Mszy Świętej, dla poszkodowanych po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 katecheza dla dzieci kl. III z rodzicami - zapraszamy.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp.+ Stanisław Moździerz z ul. 3 Maja. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…