XXVI Niedziela zwykła – 25.09.2022 r.

1. Spotkanie grup parafialnych:

· we wtorek grupa modlitewna Magnificat,

· w piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia oraz adoracja N. Sakramentu do godz. 22.00,

· w czwartek o godz. 18.30 spotkanie lektorów seniorów w salce na plebani,

· sobota o godz. 10.00 Dziewczęca Służba Maryjna i schola.

Informujemy, że w naszej parafii do Sakramentu Bierzmowania przygotowuje się 61 osób z kl. 8 - przygotowanie koordynuje ks. Kazimierz i S. Ewa; do Sakramenty I Spowiedzi i Komunii św. przygotowuje się 35 dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej - pod opieką ks. Jerzego.

2. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane codziennie przez październik o godzinie 17.30, a w niedzielę o 16.30. W gablocie i na naszej stronie internetowej jest umieszczona lista grup parafialnych i poszczególnych klas szkolnych prowadzących różaniec w kolejne dni miesiąca. Prosimy zapoznać się z tą listą. Zapraszamy na różaniec szczególnie dzieci i młodzież; SP według grafiku: Pn. klasy II, wt. kl. III, śr. kl. IV, cz. kl. VI i VII, pt. kl. VIII, sob. kl. V, ndz. kl. I.

3. W pierwszą sobotę miesiąca modlimy się w intencji Duchowej Adopcji Dziecka poczętego i zaangażowanych w to dzieło, oraz o pokój na świecie. Różaniec Fatimski o godz.17.00 poprowadzi róża bł. Karoliny Kózki.

4. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz.11.00 nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn - zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

5. W przyszłą niedzielę Msz dla dzieci i katecheza dla dzieci kl. III SP z rodzicami - zapraszamy o godz. 9.30.

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienia liturgiczne:

· wtorek św. Wincentego a Paulo, kapłana,

· środa św. Wacława, męczennika,

· czwartek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

· piątek św. Hieronima, kapnął. i dok. Kościoła,

· sobota św. Teresy od Dzieciatka Jezus.

Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału Eucharystii w dniu swojego patrona.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace w ubiegłą niedziele na prace prowadzone w naszym kościele.

8. W październiku Duszpasterska Rada Parafialna kończy swoja kadencję 2017-2022. Wybory do nowej Rady odbędą się 23. października. Od dziś zaczynamy procedurę wyborczą. Pierwszym etapem będzie zgłaszanie przez parafian kandydatów. Kandydatami mogą być osoby pełnoletnie, którzy przyjęli S, Bierzmowania, czynnie uczestniczący w życiu parafialnym, znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką, obdarzeni inicjatywą duszpasterską. Bardzo prosimy o zgłaszanie kandydatów wywodzących się ze swojego rejonu, także ludzi młodych w formie pisemnej. Kartki z kandydatami ze swojego rejonu należy umieścić w przyszłą niedzielę w urnie wyborczej umieszczonej przed kościołem.

9. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i do nabywania i lektury prasy katolickiej: polecamy Gościa Niedzielnego - w jaki sposób przygotować młodzież do Sakramentu Bierzmowania. Niedziele-Zbrodnia i miłosierdzie . Małego Gościa Niedzielnego . Są kalendarze sadowników, kalendarze misyjne.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Wiesławę Piotrowska - pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00. Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu…