XIII Niedziela zwykła – 26.06.2022 r.

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 15.00; adoracja Najświętszego Sakramentu do 22.00. W sobotę o godz. 17.30 różaniec – prowadzi Róża św. Andrzeja Świerada.

2. W czasie wakacji, tj. od poniedziałku do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna tylko wieczorem od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-18.00. Zapraszamy do kancelarii także po Mszy św. porannej.

3. W środę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą w naszym kościele o godzinie 6.30 i 9.30 i 18.00. W tym dniu wierni, którzy z pobożnością posługują się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny – jeśli odmówią jakąkolwiek formułę wyznania wiary. Składka na tacę będzie przeznaczona na „świętopietrze”- na ten cel można złożyć także dzisiaj ofiarę do puszki.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godziny 17.00. Kto może niech korzysta ze spowiedzi w ciągu tygodnia, zwłaszcza w czwartek.

5. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. w czasie wakacji nie będą roznosić Komunii św. do chorych, do niedzieli 28.08.2022r. włącznie.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, uczestnictwo w procesji w samą uroczystość i w Oktawie Bożego Ciała, oraz za złożone ofiary.

7. Dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedziele na cele inwestycyjne – Bóg zapłać!

8. Od 1lipca rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski- szczegóły na afiszu w gablocie oraz naszej stronie internetowej.

9. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

- wtorek św. Ireneusza, bpa i męczennika,

- środa uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła,

- sobota święto NMP Tuchowskiej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii w dniu swego patrona.

10. W tym roku kolejny raz wyruszymy do Matki Bożej Częstochowskiej. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej w Dąbrowie Tarnowskiej do końca lipca - osobiście lub telefonicznie. Więcej informacji będzie podane na FB i stronie parafialnej Dąbrowy Tarnowskiej. Koszt: 150 zł; 100 trzecia osoba z rodziny; 75 zł dziecko do 15 roku życia.

Zachęcamy do lektury Pisma świętego prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym - jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny. Niedziela - Jakie czasy, tacy księża.