I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020 r.

1. Rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na roraty o godzinie 6.30 i 18.00. Na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami. Jak co roku, dzieci będą losować figurkę Dzieciątka Jezus i Matki Bożej oraz inne nagrody, dlatego prosimy, aby dzieci przynosiły na roraty podpisane papierowe serduszka z opisanym dobrym uczynkiem spełnionym w danym dniu.
2. Codziennie, o 17.45 uczestniczymy w adwentowej nowennie przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
3. W Niedziele jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 14.00.
4. W środę Nowenna do MBP Nieustającej. W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do 22.00. Różaniec sobotni fatimski o godz.17.00 poprowadzi Róża św. Edyty Stein.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia. W czwartek i piątek będziemy spowiadać od godz. 16.30. Chorych odwiedzimy w piątek od godziny 8.00 ks. Jerzy; ks. Krzysztof, od 14.30 ks. Waldemar.
6. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła; we czwartek: św. Franciszka Ksawerego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swojego patrona.
7. W piątek o godz. 19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych – dotyczy chrztów w grudniu i styczniu (obecność obowiązkowa).
8. W przyszłą niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie - zbiórka do puszek.
9. Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych, które rozprowadza Caritas parafialna.
10. Od dzisiaj można nabywać u P. Organisty, w salce przy kościele – po każdej Mszy św. opłatki na stół wigilijny. Serdecznie zachęcamy, aby zaopatrywać się w opłatki właśnie u nas. Zbliża się oczekiwany przez dzieci dzień św. Mikołaja. Z tej okazji Caritas przy naszej parafii tradycyjnie urządza zbiórkę słodyczy, pomocy szkolnych oraz artykułów spożywczych w naszych sklepach. Są nich wystawione umożliwiające podzielenie się zakupami.
11. W środę 2.12.2020 r. odbędzie się akcja oddawania krwi w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie w godz. 12.30 - 16.30.
12. My Kapłani pełniący posługę duszpasterską w parafii Żabno napisaliśmy do Was list z okazji Adwentu i tegorocznej kolędy. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w kolportaż tego listu.
13. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej różaniec za +śp. Stanisława Piwowarczyka nauczyciela Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie.
14. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej: W „Gościu Niedzielnym" – kalendarz ścienny. Niedziela proponuje - "Na co czekamy w Adwencie?" Jest Promyczek Dobra dla dzieci.

Drodzy parafianie.
W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 ponownie zostały wprowadzone ograniczenia liczby osób uczestniczących w Eucharystii. Aktualnie limit osób obecnych w kościele wynosi obecnie 1 os. na 15 m² (wewnątrz naszego kościoła może obecnie przebywać jednocześnie 60 osób).

1. Bp Andrzej Jeż ponownie udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej przypominając słowa Pana Jezusa „Kto spożywa moje Ciało (...), ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” J 6, 54.
2. W NIEDZIELE I ŚWIĘTA MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIAMY O GODZINIE: 6:30, 7:30, 8:45, 10:00, 11:15, 14:00, 17:00.
3. Spotkania formacyjne grup parafialnych w formie stacjonarnej zostają zawieszone!
4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej!
5. Jako duszpasterze dokładamy wszelkich starań aby wszyscy czuli się podczas modlitwy bezpiecznie. Przed Mszą Świętą i przed udzielaniem Komunii Świętej kapłani dezynfekują ręce.
6. W kościele są wystawione płyny do dezynfekcji dla wiernych. Zachowujmy dystans i zajmujmy powierzchnie kościoła równomiernie.
7. Osoby, które pragną przyjąć Pana Jezusa w Komunii Św. „na rękę”, prosimy aby podchodziły w pierwszej kolejności.

W duchu odpowiedzialności za siebie i innych przestrzegajmy zaleceń.

W TYM TRUDNYM CZASIE JAKO DUSZPASTERZE JESTEŚMY CIĄGLE DO WASZEJ DYSPOZYCJI I OBEJMUJEMY WSZYSTKICH MODLITWĄ
Niech Boże błogosławieństwo umacnia i strzeże Nas Wszystkich (+)
Wasi Duszpasterze