II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

1. Dzisiaj w Polsce Dzień Modlitwy, Jałmużny, Postu i Solidarności z Misjonarzami – tak zwana Niedziela „Ad Gentes”. W dniu dzisiejszym przed kościołem są zbierane ofiary na finansowanie projektów misyjnych. Kto chce wesprzeć misje może złożyć ofiarę do puszek.

2. Dzisiaj, o godzinie 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Przypominamy również o nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących terminach: o godzinie 7.00;15.00; 16.30 dla dzieci szkolnych oraz po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Adoracja Najświętszego. Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 22.00.

3. We czwartek spotkanie młodzieży klas ósmych wraz z rodzicami w ramach przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania o godz. 18.00. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową klasy siódme o godz. 18.00.

4. W piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 19.15 katecheza chrzcielna - chrzty marzec i kwiecień. Dzieci Komunijne zapraszamy wraz z rodzicami w niedzielę o godz. 14.00.

5. Różaniec sobotni - Fatimski o godz.17.00 poprowadzi Róża św. Szymona z Lipnicy.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych w pierwszy piątek udamy się od godz. 8.00 ks. Jerzy i ks. Krzysztof; o 14.30 ks. Waldemar. Spowiedź św. w czwartek i piątek o godz.16.30.

7. W liturgii wspominamy we czwartek św. Kazimierza, Królewicza święto. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę inwestycyjną, złożono 6.200 zł.

9. W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie kościoła - ponieważ zbiórka od domu do domu z racji pandemii jest niemożliwa prosimy o poinformowanie o tej zbiórce sąsiadów, oraz wpłaty na ten cel na konto parafialne - prosimy o ofiarność.

10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu będziemy zbierać w innym terminie.

11. Zachęcamy do włączenia się w Wielkanocne Dzieło Caritas. Nabywając cukrowego baranka wielkanocnego lub paschalik można złożyć ofiarę na cele charytatywne realizowane w diecezji oraz w parafii.

12. Akcja oddawania krwi odbędzie się w dniu 03.03.2021r.(środa) w Gminnym Centrum Kultury Żabnie w godzinach od 12.30-16.30

13. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. St. Wyspiańskiego ogłasza nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.Wnioski dostępne są na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie.

14. Zebranie lektorów w sobotę o godz. 9.00; ministrantów o godz. 10.00.

15. Zachęcamy do lektury Pisma św. i nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. O pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw. W Niedzieli-Rodzicu bądź uważny. Jest także Promyczek Dobra.

W tym tygodniu zmarła + śp. Eugenia Budzioch polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu...

Drodzy parafianie.
W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 ponownie zostały wprowadzone ograniczenia liczby osób uczestniczących w Eucharystii. Aktualnie limit osób obecnych w kościele wynosi obecnie 1 os. na 15 m² (wewnątrz naszego kościoła może obecnie przebywać jednocześnie 60 osób).

1. Bp Andrzej Jeż ponownie udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej przypominając słowa Pana Jezusa „Kto spożywa moje Ciało (...), ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” J 6, 54.
2. W NIEDZIELE I ŚWIĘTA MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIAMY O GODZINIE: 6:30, 7:30, 8:45, 10:00, 11:15, 14:00, 17:00.
3. Spotkania formacyjne grup parafialnych w formie stacjonarnej zostają zawieszone!
4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej!
5. Jako duszpasterze dokładamy wszelkich starań aby wszyscy czuli się podczas modlitwy bezpiecznie. Przed Mszą Świętą i przed udzielaniem Komunii Świętej kapłani dezynfekują ręce.
6. W kościele są wystawione płyny do dezynfekcji dla wiernych. Zachowujmy dystans i zajmujmy powierzchnie kościoła równomiernie.
7. Osoby, które pragną przyjąć Pana Jezusa w Komunii Św. „na rękę”, prosimy aby podchodziły w pierwszej kolejności.

W duchu odpowiedzialności za siebie i innych przestrzegajmy zaleceń.

W TYM TRUDNYM CZASIE JAKO DUSZPASTERZE JESTEŚMY CIĄGLE DO WASZEJ DYSPOZYCJI I OBEJMUJEMY WSZYSTKICH MODLITWĄ
Niech Boże błogosławieństwo umacnia i strzeże Nas Wszystkich (+)
Wasi Duszpasterze