„DZIEŃ DOBRA” to radosne świętowanie Niedzieli Bożego Miłosierdzia. To także święto patronalne Caritas, największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce. W całym kraju w tym dniu odbywały się pikniki i koncerty, kiermasze i licytacje. Podobnie było i w Żabnie. Na scenie Gminnego Centrum Kultury wystąpili: zespół muzyczny działający przy Firmie Bruk-Bet z Niecieczy pod kierunkiem Jana Sanka oraz szkolno – parafialny zespół Ewenement z Niedomic prowadzony przez ks. Sławomira Lecha. Nie zabrakło licytacji oraz kwestujących wolontariuszy Caritas.

Wszystkim dziękujemy za włączenie się w „Dzień Dobra”. Cały dochód z wydarzenia przekazany zostanie na potrzeby Caritas związane z pomocą dla mieszkańców Ukrainy. Organizatorem wydarzenia była Parafia p.w. Ducha św. w Żabnie przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury.

Źródło: Gminne Centrum Kultury w Żabnie