W niedziele 15 sierpnia w naszej parafii odbył się koncert organowy wraz z prezentacją nowego instrumentu w naszej parafii.

Utwory najwybitniejszych kompozytorów: Bacha, Clarkea, Haydna , Nowowiejskiego i innych zagrał na organach Marek Stefański – wybitny organista i pedagog. Towarzyszyli mu Tomasz Ślusarczyk na trąbce piccolo i światowej sławy sopranistka Elżbieta Towarnicka. 

Dźwięki wydobyte z organów przez Marka Stefańskiego wprawiły słuchaczy w zachwyt. Zgromadzona w świątyni publiczność długo, owacjami na stojąco, dziękowała artystom. Wyrazy uznania kierowano także pod adresem Lecha Skoczylasa – organmistrza, który kierował procesem montażu i przebudowy żabnieńskich organów.

 

Patronatem honorowym wydarzenie objęli Burmistrz Żabna Marta Herduś i Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

 

Zobacz więcej...