15.285,00 zł - to efekt niedzielnej zbiórki w naszej parafii na leczenie Justyny. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zebrało kwotę 6.195,00 zł zaś strażacy 9.090,00 zł.

Justyna ma 22 lata i od 7 lat walczy z nowotworem mózgu. Jedyną szansą dla niej jest operacja w klinice w Meksyku, która jest bardzo kosztowna.

Justyna wierzy, że dzięki pomocy i wsparciu dobrych ludzi uda się jej pokonać chorobę. – „Bardzo liczę na to, że wyzdrowieje. Ktoś mnie kiedyś zapytał, co zrobię, jeśli tak się stanie. Przede wszystkim chciałabym pomagać innym osobom, założyć jakąś fundację. Przed chorobą myślałam, że będę aktorką, ale najwyraźniej Bóg miał inne plany wobec mnie. Teraz liczę na to, że to ja będę mogła pomagać ludziom. Bardzo chciałabym też podziękować ludziom, którzy się za mnie modlą. Chcę, żeby wiedzieli, że to mi bardzo pomaga. W tej chwili proszę także o pomoc finansową – operacja w Meksyku kosztuje aż 600 tys. zł, to jest kwota dla nas ogromna, sami jej byśmy nie uzbierali” – mówi Justyna Drąg.

Justyna przeszła już jedną operację usunięcia guza mózgu, jednak rak znowu się odezwał, tym razem przerzutem na rdzeń kręgowy, który sukcesywnie się powiększa i uniemożliwia chodzenie.

Rodzina prowadzi zbiórkę, by móc opłacić kosztowną operację. Darczyńcy mogą nadal wpłacać datki na stronie Fundacji Kawałek Nieba, Zdążyć z Pomocą oraz niebawem także w Fundacji Się pomaga.

Przekazywać datki można: TUTAJTUTAJ i TUTAJ.

Otoczmy Justynę serdeczną modlitwą. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z nią i jej rodziną w trudnym doświadczeniu, jakie przeżywają. - „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” (św. Jan Paweł II)

Składamy wyrazy podziękowania i uznania naszym parafianom, którzy tak ofiarnie wsparli Justynę w jej walce z chorobą.

Bóg zapłać za każdy gest dobroci!