W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbył się koncert „OBRÓT RZECZY”. W koncercie, w którym zgromadzona licznie publiczność usłyszała czytane fragmenty esejów opowiadających o życiu ks. Janusza St. Pasierba i jego utwory poetyckie zaprezentowane w formie muzycznej, wystąpili krakowscy artyści: Agata Bernadt, Andrzej Róg, Paweł Piątek i Tomasz Grzybowski. Piękna liryczna muzyka, nastrojowa prezentacja zdjęć i obrazów oraz gra świateł pozwoliły na chwilę refleksji nad niezwykłością twórczości ks. Pasierba i jej uniwersalnym oraz ponadczasowym charakterem.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Nieduże Żabno, a jak wielkie skrzyżowanie dróg – wokół twórczości ks. Janusza St. Pasierba”. Wszyscy uczestnicy otrzymali projektowe torby oraz zakładki.

Źródło: Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie