Image W dniach 17 i 18 września w Żabnie odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem 625. rocznicy nadania praw miejskich dla miasta Żabno oraz dwudziestą rocznicą pracy Samorządu w Żabnie. Poniżej przedstawiamy program uroczystości:

17.09.2010r.

Godzina 14.00

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Żabnie, /Centrum Kultury/ (podsumowanie "XX lat działalności samorządu na terenie gminy Żabno", wręczenie medalu "Dębowy Laur" dla zasłużonych samorządowców z udziałem przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego) Kapela Bruk - Bet Nieciecza - koncert Inauguracja rewitalizacji miasta Żabno, /Galeria Centrum Kultury/.

18.09.2010r.

Godzina 10.00

"Żabno przez wieki" - gra miejska (młodzież Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjów z Żabna i okolic).

Godzina 16.00

"Msza św. w kościele p.w. Ducha św. w Żabnie z udziałem Bpa Wiktora Skworca, ks. Prałata Antoniego Mikruta – proboszcza.

godzina 17.30

"Koncert jubileuszowy z udziałem Andrzeja Seweryna i Zespołu Instrumentów Dawnych Krakowskiej Opery Kameralnej, w programie: Jan Paweł II "Tryptyk rzymski".

godzina 19.00

Spotkanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych z udziałem zaproszonych gości.

Patronat: Burmistrz Żabna, Rada Miejska w Żabnie
Patronat medialny: Radio RDN, Dziennik Polski, MTK