Poradnia Rodzinna przy parafii p.w. Ducha Świętego w Żabnie

Katolicka Poradnia Rodzinna w naszej parafii służy rodzinom parafian, a przede wszystkim tym, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Pracownice poradni służą swą wiedzą w zakresie metod rozpoznawania płodności, problemów związanych z prokreacją, wychowywaniem dzieci, a także problemów małżeńskich i rodzinnych.

Działalność swą poradnia prowadzi od ponad 25 lat.

Zgodnie z Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin w ramach przygotowania do małżeństwa proponujemy trzy spotkania z narzeczonymi.

1. Pierwsze spotkanie - dotyczy świadomości płodności w małżeństwie i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Jego celem jest przekazanie wiedzy na temat metod rozpoznawania płodności, przybliżenia terminologii dotyczących przekazywania życia.
  2. Drugie spotkanie - dotyczy drogi współodpowiedzialności małżonków. Prowadzimy ćwiczenia z metody rozpoznawania płodności prof. E. Rotzera.
  3. Trzecie spotkanie - obejmuje zasady samoobserwacji przy powrocie płodności po porodzie, oraz korzyści wynikających z karmienia piersią zarówno dla dziecka jak i dla matki.

W poradni można również uzyskać pomoc w problemach dotyczących relacji w małżeństwie i rodzinie.

Poradnia mieści się w budynku plebanii – wejście od strony południowej (pod arkadami).

Jest otwarta w każdy wtorek w godzinach 17.00-18.00.

W sytuacjach ważnych można umówić się na spotkanie w innym terminie. - prosimy wówczas o wcześniejszy kontakt telefoniczny:

Maria Kaczmarczyk 014 645 55 33 lub 503 782 575

Agnieszka Kurzydym 014 645 67 56 lub 500 437 033