II NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018 r.

1. Spotkania grup parafialnych:
• w poniedziałek grupa uwielbienia Magnificat
• w czwartek Parafiany Zespół Synodany
• dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz rodziców zapraszamy we wtorek na Mszę św. wieczorną
• w środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
• w piątek o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. w tym dniu o godz. 17:00
• w sobotę o 17.30 różaniec poprowadzi Róża Św. Stanisława ze Szczepanowa.
• zbiórka aspirantów i ministrantów w sobotę o godz. 9:00, lektorów oraz lektorów seniorów zapraszamy o godz. 9:30.

2. W piątek w naszej parafii odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży pod hasłem: „Z ciemności do światła”. Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 19:00. W programie modlitwa i konferencja. Serdecznie zapraszamy!

3. W niedzielę rozpoczyna się przedświąteczna nowenna do Dzieciątka Jezus – będziemy ją odmawiać po porannych roratach. Na wieczorne roraty wciąż zapraszamy dzieci, szczególnie te, które jeszcze nie były na roratach.

4. Nadal trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Caritas rozprowadza świece wigilijne w salce przy kościele. Również tam można nabywać u p. organisty opłatki na stół wigilijny. Serdecznie zachęcamy.

5. Caritas w dalszym ciągu organizuje również zbiórkę darów żywnościowych na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin ubogich i wielodzietnych. W sklepach są wystawione kosze. Podzielmy się świątecznymi zakupami z tymi, którym trudniej się żyje.

6. Bardzo prosimy o ofiary w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne - zakup organów piszczałkowych do naszego kościoła. Zostały zamontowane ekrany do wyświetlania pieśni w nawach bocznych oraz wymiana elektroniki na nowszą i komputera koszt 12,000zł.

7. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Łucji - modlitwa za ofiary stanu wojennego; w piątek św. Jana od Krzyża, kapłana, i doktora Kościoła. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swojego patrona.

8. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 18.30.

9. Zachęcamy do zapoznania z apelem Burmistrza Żabna, Rady Miejskiej i Rady Żabna oraz Duszpasterskiej Rady Parafialnej o nie spalaniu śmieci w okresie grzewczym. Apel znajduje się na naszej internetowej stronie parafialnej oraz internetowej stronie Gminy Żabno.

10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym - "Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się dogmat Kościoła". Jest Mały Gość i Promyczek. Niedziela - "Przyjechał wprost z przesłuchania - bł. ks. Jerzy Popiełuszko".

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp.+Maria Zych i Andrzej Mężyk... Dobry Jezu a nasz Panie...

cmentarz