XXIV Niedziela zwykła – 16.09.2018 r.

1. Tygodniowe spotkania grup parafialnych
• wtorek - grupa uwielbienia Magnificat po Mszy św. wieczornej
• piątek - spotkanie młodzieży
• sobota o godzinie 9.00 aspiranci i ministranci; o 10.00 lektorzy i 10.00 spotkanie DSM
• spotkanie lektorów seniorów po wieczornej Mszy św. w piątek
• sobota o godzinie 17.30 - różaniec, który poprowadzi Róża Bł. Natalii Tułasiewicz, po różańcu Koronka do Miłosierdzia Bożego za Ojczyznę.
Ponadto:
• w środę po Mszy św. wieczornej zebranie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

2. Czcicieli bł. Karoliny zapraszamy na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa 18 września. Rozważania drogi krzyżowej poprowadzą przedstawiciele parafii. pw. bł. Karoliny w Tarnowie. Wyruszymy z domu bł. Karoliny o godzinie 15:00.

3. W czwartek o godz. 19.00 w kościele Dekanalny dzień skupienia kapłanów Dekanatu Żabno.

4. W dniu 5 października o godz.8.30 w Ośrodku Zdrowia w Żabnie odbędzie się kompleksowe badanie wzroku - szczegóły na plakacie.

5. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne parafii- nowe organy piszczałkowe.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
• wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kostki
• piątek – święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swojego patrona.

7. Zachęcamy do lektury Pisma św. i prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny: rozmowa z o. Remigiuszem Racławem o problemach współczesnego Kościoła; wiara w czasach smartfona - jak można wykorzystać nowoczesne media. Niedziela: czy ziemia jest okrągła?; święty, który się nie starzeje; są kalendarze rolników oraz kalendarze misyjne.

cmentarz