XVI Niedziela zwykła – 21.07.2019r.

1. W najbliższą niedzielę 29. lipca będziemy przeżywać odpust ku czci św. Anny.  Uroczysta Suma Odpustowa wraz z procesją eucharystyczną będzie celebrowana o godz. 11.00. Prosimy o włączenie się grup parafialnych w przygotowanie i uświetnienie uroczystości. Zapraszamy m. in. dzieci do sypania kwiatów; Dziewczęcą Służbę Maryjną, Liturgiczną Służbę Ołtarza, członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Prosimy o przygotowanie, przystrojenie i poniesienie feretronów. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału - przede wszystkim - w sumie odpustowej. Na tej Mszy św. będziemy celebrować Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Grzegorza Lechowicza i ks. Zenona Macko naszych rodaków, jak również podziękowanie ks. Dawidowi Włodarczykowi za prace w parafii jako wikariusza i katechety.

2. Duchowym przygotowaniem do odpustu parafialnego jest nowenna do św. Anny. oraz spowiedź św. w piątek od godz. 17.00. Ze spowiedzi prosimy korzystać także w ciągu tygodnia. W czasie Odpustu młodzież KSMu będzie miała kram z cukierkami i ciastem zachęcamy do nabywania odpustowych atrakcji.

3. Do chorych przed Odpustem udamy się w sobotę 27.07.2019 r. od godz.8.00-chorzy z pierwszego piątku oraz zapisani dodatkowo; zapisy do piątku w zakrystii.

4. Sobotni różaniec poprowadzi Róża Św. Andrzeja Świerada.

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienia:

·    poniedziałek – św. Marii Magdaleny

·    wtorek -  św. Brygidy, patronki Europy

·    środa – św. Kingi, patronki diecezji

·  czwartek- święto św. Jakuba Ap. oraz wspomnienie św. Krzysztofa (modlitwa za kierowców  i błogosławieństwo pojazdów po wieczornej Mszy świętej- zbieramy ofiary na MIVA Polska). Msza św. w intencji ks. Krzysztofa z racji Imienin

·    piątek – św. św. Joachima i Anny – rodziców NMP

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na organy piszczałkowe firmie Polan 1500zł; oraz pewnej rodzinie.

5. Od dnia 24.07.2019r. środa w miejscowości Żabno i Podlesie Dębowe odbędzie się sprawdzanie i czyszczenie przewodów kominowych.

6. Trwają zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zachęcamy do pielgrzymowania z grupą nr 9,10. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 100 zł, druga os. z rodz. 70 zł. Można zapisywać się w zakrystii lub w kancelarii. Można także zapisywać się na wyjazd aby powitać pielgrzymów na Jasnej Górze 25 sierpnia. Koszt 50 zł – wpłacamy przy zapisie.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy. W Niedzieli, Trzeba jasno powiedzieć dość

cmentarz