UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31.05.2020 r.

1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która jest patronalnym świętem naszej parafii, kończy się w liturgii okres wielkanocny. Jutro rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku, który będzie trwał do Adwentu. Do przyszłej niedzieli można jeszcze wypełnić obowiązek Komunii św. wielkanocnej, wynikający z trzeciego przykazania kościelnego. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którego tytuł nosi nasz kościół i parafia możemy zyskać odpust zupełny.

W związku ze świętem parafialnym młodzież zaprasza na cukierki odpustowe, uzyskane fundusze posłużą na wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne. Zapraszamy do kramu, by poczuć tradycyjny smak odpustu parafialnego i symbolicznie wesprzeć naszą młodzież.

2. W tym tygodniu w liturgii - jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godzinie 6.30; 9.30; 18.00. ;w środę św. Karola Lwangi i towarzyszy; we czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. w piątek św. Bonifacego, bp. i męcz. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i. zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek udamy się do chorych o godz. 8.00 i 14.00. Spowiedź w piątek o godz. 16.30.

4. Od poniedziałku – przez cały miesiąc czerwiec Nabożeństwa do NSPJ rano po Mszy św. W sobotę różaniec fatimski o godz. 17.00 poprowadzi róża św. Andrzeja Świerada.

5. W najbliższą niedzielę w naszej parafii będzie Uroczystość I Komunii św. dzieci kl.III. na Mszy św. o godz.11.15 i 12.45. Bardzo proszę aby na te Msze święte przybyli tylko rodzina i zaproszeni goście. Spowiedź przed I Komunia dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę 6.06.2020 r. godz. o 8.00 dla kl. III A; o godz. 9.15 kl.III B.

6. Ks. Biskup odwołuje udzieloną wcześniej dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane - zapraszamy do kościoła.

7. W następnym tygodniu (11. czerwca) przypada uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji będzie wyjątkowo wokół kościoła. Ponawiamy serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy miejscach wyznaczonych oraz wsparcie drobnymi ofiarami przygotowujących dekoracje ołtarzy. Z góry dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.

8. W poniedziałek o godz. 18.00 kl.III B i we wtorek kl.III A – poświecenie stroju – alby do Pierwszej Komunii i spowiedź próbna.

9. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę prywatnie z racji I Komunii św. w parafii.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła mieszkańcom ul. :Starzyńskiego, Korczaka, Wilanowska, Baczyńskiego i Korczaka- 410,00 zł.

11. Akcja oddawania krwi w poniedziałek 1.06.2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie od 8.00 do 12.00 zapraszamy.

12. Zachęcamy do lektury Pisma św. i prasy katolickiej. Gość Niedzielny: o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości. Niedziela: kto dziś idzie za Jezusem?.

W ubiegłym tygodniu do Domu Ojca odszedł śp. +Józef Pintatara jego duszę polećmy Bożemu miłosierdziu…