Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

IV Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2017 r.


1. Dzisiaj, o godzinie 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy również o nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek o godz.: 6.30, 15.00; o godz. 16.30 dla dzieci oraz po Mszy św. wieczornej. Po drodze krzyżowej adoracja Najśw. Sakramentu do godziny 22.00. W sobotę różaniec poprowadzi Róża św. Moniki.

 

2. Spotkania grup parafialnych: poniedziałek grupa uwielbienia Magnificat; w środę po Mszy św. wieczornej zebranie członków Caritas. W tym tygodniu będą wystawione w naszych sklepach kosze na dary świąteczne dla rodzin wielodzietnych i ubogich. Będziemy mieli okazję do jałmużny wielkopostnej. W czwartek o 18.15 spotkanie młodzieży klas III-ich Gimnazjum z animatorami. W czwartek Stowarzyszenie Rodzin Katolickich; różaniec w sobotę poprowadzi Róża św. Moniki.

 

3. W piątek młodzież klas III-ich Gimnazjum wyjeżdża na rekolekcje, jako przygotowanie bezpośrednie do przyjęcia S. Bierzmowania - w ramach programu „Młodzi na progu”. Wyjazd autokarem o godzinie 16.00 z placu przy kościele. Prosimy wszystkich, szczególnie Róże różańcowe o modlitwę.

 

4. Trwa Wielkanocne Dzieło Caritas. Można nabyć baranka wielkanocnego lub paschalik, a przy okazji złożyć ofiarę na cele charytatywne. Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na działalność pożytku publicznego Caritas Diecezji Tarnowskie oraz innych instytucji, które pomagają niepełnosprawnym z naszej parafii.

 

5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Pierwsze spotkania rekolekcyjne podczas Mszy św. Rekolekcje poprowadzi ks. Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

 

6. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ogrzewanie kościoła parafianom z ulic: ul. Mostowa; ul. Warszawska cz. II oraz przyległa Głowackiego; ul. Dąbrowskiego cz. II z Sieradzką; blok przy Siedemsetlecia nr 3; Rynek i Plac Grunwaldzki; ul. Kościuszki cz.II; ul. św. Jana; Wyspiańskiego, Błonia, Poprzeczna, Zacisze. Dziękujemy osobom, które organizowały zbiórkę ofiar.

 

7. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej, o 18.00 Wieczór Pasyjny, którego treścią będzie misterium Stabat Mater Pergolesiego. Koncert jest organizowany przez Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, pod patronatem Starosty Tarnowskiego. Jest to wyjątkowe wydarzenie artystyczno-religijne w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.

 

8. Msze św. w tygodniu:
• środa 6.00 + Marek Merchut – int. koleżanek i kolegów z pracy żony z firmy Wieczorek
• czwartek 6.00 + Sławomir Fido – int. mieszkańców bloku 3.Maja nr 5
• piątek 6.00 + Ryszard Kwaśniak – int. współpracowników syna Kacpra z firmy Frukt
• sobota 6.00 + Zofia Pytka – int. sąsiadów z bloku Siedemsetlecia nr 3, klatka 1
• niedziela 11.00 w intencji członkiń Róży bł. Celestyna Faron, ich rodzin i za zmarłe z Róży

 

9. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w Gościu dobry artykuł o modlitwie różańcowej wg objawień fatimskich oraz o niebezpieczeństwie gender w polskich szkołach; także informacje o wielu wydarzeniach w diecezji tarnowskiej. Jest Promyczek i Mały Gość.


 

 

 

Vsynod

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1