V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

1. Dzisiaj zgodnie ze zwyczajem zasłaniamy krzyże w kościele. Krzyże pozostają zasłonięte aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Prosimy na Wielki Tydzień przystroić krzyże przydrożne.

2. Do chorych udamy się przed świętami w piątek 22.03. Ksiądz Proboszcz i ksiądz Antoni zaczną o godz. 8.00, a ksiądz Marcin o 12.30. Zapisujemy tylko chorych, których nie odwiedzamy z racji Pierwszych Piątków.

3. W sobotę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża bł. Natalii Tułasiewicz.

4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następujących terminach: o godzinie 6.30, o 15.00, o 16.30 dla dzieci szkolnych oraz po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 15.00 - 22.00.

5. We wtorek w liturgii wspominamy św. Józefa, Oblubieńca NMP.

6. Przed nami Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św. Procesja z palmami odbędzie się na początku Mszy św. o godz. 11.00. Zachęcamy do wykonania rodzinnie palm na Niedziele Palmową, na sumie będzie konkurs na najładniejszą i najwyższą palmę - są przewidziane nagrody i dyplomy.

7. W środę składka na potrzeby Rekolekcji podcas każdej Mszy św.

8. Składka na tacę z Niedzieli Palmowej (tzw. jałmużna postna) jest przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Do puszek przed kościołem zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

9. W  naszych sklepach są wystawione kosze na dary świąteczne dla rodzin wielodzietnych oraz ubogich. Dary można tam składać przy okazji zakupów świątecznych. Są jeszcze baranki Caritas do koszyczków wielkanocnych i paschaliki.

10. W sobotę zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 9.00.

11. Kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z naszego kościoła w piątek 22 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Szczegółowe informacje i zapisy na oficjalnej stronie internetowej.

12. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nabywania prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela.

13. W ubiegłym tygodniu do Domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej powrócili świętej pamięci Elżbieta Nieroda i Zdzisław Lasak. Pamiętajmy o nich w modlitwach.