Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

XVII Niedziela zwykła – 23.07.2017 r.


1. W poniedziałek spotkanie grupy uwielbienia Magnificat. Sobotni różaniec poprowadzi Róża Św. Stanisława ze Szczepanowa.

 

2. W najbliższą niedzielę 30. lipca odpust ku czci św. Anny. Uroczysta Suma Odpustowa wraz z procesją eucharystyczną będzie celebrowana o godz. 11.00. Prosimy o włączenie się grup parafialnych w przygotowanie i uświetnienie uroczystości. Zapraszamy m. in. dzieci do sypania kwiatów; Dziewczęcą Służbę Maryjną, Liturgiczną Służbę Ołtarza, członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Prosimy o przygotowanie, przystrojenie i poniesienie feretronów. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału - przede wszystkim - w sumie odpustowej. Duchowym przygotowaniem do odpustu parafialnego jest nowenna do św. Anny.

 

3. Spowiedź św. przed odpustem parafialnym będzie w piątek od godz. 17.00. Ze spowiedzi prosimy korzystać także w ciągu tygodnia. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów i lektorów.

 

4. W tym tygodniu przypada:
• poniedziałek – św. Kingii dziew., patronki diecezji
• wtorek święto św. Jakuba Ap. oraz wspomnienie św. Krzysztofa (modlitwa za kierowców i błog. pojazdów po wieczornej Mszy świętej)
• środa – św. św. Joachima i Anny – rodziców NMP
• sobota – św. Marty

 

5. Zachęcamy by zainteresować się apelem MIVA Polska: „Weź udział w Akcji św. Krzysztof, podziękuj Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry, pomóż polskim misjonarzom w zakupie pojazdów misyjnych” – szczegóły na plakacie i na stronie internetowej parafii.

 

6. Msze św. w tym tygodniu:
• pon. godz. 18.00 + Anna Pięciorek – z okazji im., int. mieszk. z bloku przy ul. W-wskiej
• wtorek poza parafią + Zofia Pytka – int. nauczycieli-emerytów i pracowników obsługi SP
• piątek. 6.30 - + Kazimiera Tarchała – od mieszkańców ul. Warszawskiej

 

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o tym, dlaczego Tarnowskie Góry znalazły się na światowej liście UNESCO? O niezwykłym biskupie prawosławnym, który zmarł w ramionach Jana Pawła I.

 

8. Ks. biskup Andrzej Jeż wystosował komunikat, w którym przychyla się do prośby ks. Prałata Zdzisława Podstawy o zamieszkaniu w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa, przy ulicy Pszennej 7 w Tarnowie. Treść listu została podana do wiadomości ks. Dziekana Antoniego Mikruta, proboszcza parafii w Żabnie.

Informujemy równocześnie zainteresowanych Parafian, że decyzja o zmianie zamieszkania jest tylko i wyłącznie wolą ks. Prałata Zdzisława, ze względu na potrzebę opieki całodobowej. Szanujemy również prośbę Ks. Prałata o zaniechaniu uroczystych pożegnań, natomiast zachęcamy do indywidualnych odwiedzin.

 

Za wszelkie dobro, pracę i obecność wśród nas ks. Emeryta Prałata Zdzisława Podstawy składamy serdeczne ”Bóg zapłać!” i życzymy Bożej opieki na każdy dzień.

Vsynod

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1