II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019r.

1. Dzisiaj w Polsce Dzień Modlitwy, Jałmużny, Postu i Solidarności z Misjonarzami – tak zwana Niedziela „Ad Gentes”. W dniu dzisiejszym przed kościołem są zbierane ofiary na finansowanie projektów misyjnych. Kto chce wesprzeć misje może złożyć ofiarę do puszek.

2. Dzisiaj, o godzinie 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Przypominamy również o nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących terminach: o godzinie 6.30; o 15.00; o 16.30 dla dzieci szkolnych oraz po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Adoracja Najśw. Sakramentu do godziny15.00- 22.00.

3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – mimo, że nie jest to święto obowiązkowe zachęcamy do udziału we Mszy św. i modlitwy za nasze rodziny. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. W poniedziałek 25.03. przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. W tym dniu na wieczornej Mszy św. będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Zapraszamy, aby włączyć się jak najliczniej do adopcji, która polega na dziewięciomiesięcznej modlitwie za nienarodzone jeszcze dzieci, za ich rodziców, a także za tych, którzy wahają się z decyzją urodzenia oraz matki, które cierpią wyrzuty sumienia z powodu grzechu aborcji. Deklaracje duchowej adopcji można zabrać ze stolika pod chórem.

5. Spotkania duszpasterskie w ciągu tygodnia: w poniedziałek spotkanie modlitewne grupy uwielbienia „Magnificat” w Zabawie na Drodze Krzyżowej o godz. 15.00;Dzieci Komunijne wraz z rodzicami we wtorek o godz. 18.00; w piątek spotkanie KSM po Drodze Krzyżowej. Różaniec sobotni poprowadzi Róża św. Anny.

6. Od dziś rozpoczęło się Wielkanocne Dzieło Caritas. Nabywając cukrowego baranka wielkanocnego lub paschalik można złożyć ofiarę na cele charytatywne realizowane w diecezji oraz w parafii.

7. Dziękujemy za kolejne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ogrzewanie kościoła mieszkańcom ulicy: Szkotnik 470 zł ; oraz Podlesia Dębowego 680 zł. Bóg zapłać! pewnej osobie za ofiarę na organy 800 zł i pewnej rodzinie 300 zł.

8. Zachęcamy do lektury Pisma św. i nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach. W Niedzieli - Katecheza w szkole jest konieczna. Jest także Mały Gość i Promyczek dla dzieci.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Cieślę . Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu.

cmentarz