II NIEDZIELA ADWENTU – 08.12.2019 r.

1. Spotkania grup parafialnych:

· w poniedziałek grupy uwielbienia Magnificat

· w środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

· w piątek o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia - Adoracja do godz. 22.00

· w sobotę o 17.30 różaniec poprowadzi Róża Św. Jadwigi Królowej

· w piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z kl. 8 na spotkanie z animatorami. Zapraszamy już na Mszę Świętą o 18.00

· spotkanie KSMu w piątek o 20.00. Rozpoczynamy adoracją Najśw. Sakramentu.

2. Na wieczorne roraty wciąż zapraszamy dzieci, szczególnie te, które jeszcze nie były na roratach.

3. Nadal trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Caritas rozprowadza świece wigilijne w salce przy kościele. Również tam można nabywać u p. organisty opłatki na stół wigilijny. Serdecznie zachęcamy.

4. Caritas w dalszym ciągu organizuje również zbiórkę darów żywnościowych na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin ubogich i wielodzietnych. W sklepach są wystawione kosze. Podzielmy się świątecznymi zakupami z tymi, którym trudniej się żyje.

5. Bardzo prosimy o ofiary w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne - zakup organów piszczałkowych do naszego kościoła.

6. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Łucji - modlitwa za ofiary stanu wojennego; w sobotę św. Jana od Krzyża, kapł, i dok. Kośc,, w środę ks. Waldemar obchodzi Imieniny.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swojego patrona.

7. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym Historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto. Niedziela- Polak przy konfesjonale.

8. Dzisiaj dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp.+ Piotr Buczek, Janina Wójcik i Stefania Kobos…Wieczny odpoczynek…