II NIEDZIELA WIELKANOCY - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 23.04.2017 r.

Przypominamy - msze święte w dni powszednie o godz. 6.00, 6.30 i 18.00. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek – w godzinie Miłosierdzia koronka do Bożego Miłosierdzia oraz adoracja Najśw. Sakramentu do godziny 22.00; w sobotę o 17.30 różaniec prowadzony przez Różę św. Edyty Stein. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. Spotkania parafialne: w poniedziałek grupa uwielbienia MAGNIFICAT; we wtorek spotkanie przedkomunijne dzieci klas II i rodziców (rozpoczyna się Mszą św. o 18.00); czwartek spotykają się uczniowie klas III Gimnazjum z animatorami; piątek – grupa młodzieżowa.

2. Dzisiaj o 15.00 będzie koronka do Miłosierdzia Bożego – jako zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia jest diecezjalnym dniem Caritas i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Członkiniom i członkom naszej Caritas z racji ich święta dziękujemy za opiekę nad ubogimi w naszej parafii.

3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną. Rozpocznie ona Tydzień Biblijny. Poświęcimy więcej uwagi na lekturę i medytacje Biblii.

4. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha – przeniesiona z dzisiejszej Niedzieli.

5. We wtorek św. Św. Marka – zapraszamy na procesję i błogosławieństwo pól – do krzyża przy zbiegu ul. Warszawskiej i Powstańców Warszawy. Wyjście z kościoła o godz. 17.00.

6. Przyszła niedziela jest kolejną Niedzielą Biblijną. Przed każdą Mszą św. będziemy czytać fragmenty Pisma Św. (z Listu św. Pawła do Galatów). Prosimy o przyjście do kościoła przynajmniej 10 min. przez Mszą św. aby wschłuchiwać się i rozważać czytane wtenczas Słowo Boże.

7. Dzisiaj kończy w naszej parafii praktykę duszpasterska diakon Fabian Hołyst. Za miesiąc rozpocznie rekolekcje przed święceniami kapłańskimi, które otrzyma z rąk Biskupa Tarnowskiego 28. maja br. Dziękujemy diakonowi Fabianowi za piękne świadectwo posługi diakońskiej pełnej skupienia i dokładności, za dyspozycyjność w podejmowaniu co raz to nowych zadań, za kulturę i grzeczność w kontaktach z kapłanami, młodzieżą i dorosłymi, za ubogacenie swoim młodzieńczym zapałem naszej wspólnoty kapłańskiej. Życzymy, by był gorliwym i świętym kapłanem i swoją postawą zachęcał młodych do odważnego pójścia za Chrystusem. Wszystkich zachęcam do modlitwy za diakona Fabiana – zwłaszcza teraz w ważnym momencie przygotowania do święceń kapłańskich.

8. Msze św. w tym tygodniu:
• wtorek 18.00 + Barbara Kaczówka – int. sąsiadów z ul. Kościuszki
• wtorek – poza parafią: Ryszard Kwaśniak – int. kolegów i koleżanek z pracy syna Kamila
• środa 6.30 + Sławomir Fido – int. Rady Żabna
• niedziela 17.00 + Maria Jurczyk, int. pracowników UM w Żabnie

9. Czytajmy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” wartościowy film DVD „Zmartwychwstały” – epicka opowieść biblijna o rozwiązywaniu zagadki zmartwychwstania przez człowieka niewierzącego. Jest nowy Mały Gość.