XVII Niedziela zwykła – 23.07.2017 r.

1. W poniedziałek spotkanie grupy uwielbienia Magnificat. Sobotni różaniec poprowadzi Róża Św. Stanisława ze Szczepanowa.

2. W najbliższą niedzielę 30. lipca odpust ku czci św. Anny. Uroczysta Suma Odpustowa wraz z procesją eucharystyczną będzie celebrowana o godz. 11.00. Prosimy o włączenie się grup parafialnych w przygotowanie i uświetnienie uroczystości. Zapraszamy m. in. dzieci do sypania kwiatów; Dziewczęcą Służbę Maryjną, Liturgiczną Służbę Ołtarza, członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Prosimy o przygotowanie, przystrojenie i poniesienie feretronów. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału - przede wszystkim - w sumie odpustowej. Duchowym przygotowaniem do odpustu parafialnego jest nowenna do św. Anny.

3. Spowiedź św. przed odpustem parafialnym będzie w piątek od godz. 17.00. Ze spowiedzi prosimy korzystać także w ciągu tygodnia. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów i lektorów.

4. W tym tygodniu przypada:
• poniedziałek – św. Kingii dziew., patronki diecezji
• wtorek święto św. Jakuba Ap. oraz wspomnienie św. Krzysztofa (modlitwa za kierowców i błog. pojazdów po wieczornej Mszy świętej)
• środa – św. św. Joachima i Anny – rodziców NMP
• sobota – św. Marty

5. Zachęcamy by zainteresować się apelem MIVA Polska: „Weź udział w Akcji św. Krzysztof, podziękuj Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry, pomóż polskim misjonarzom w zakupie pojazdów misyjnych” – szczegóły na plakacie i na stronie internetowej parafii.

6. Msze św. w tym tygodniu:
• pon. godz. 18.00 + Anna Pięciorek – z okazji im., int. mieszk. z bloku przy ul. W-wskiej
• wtorek poza parafią + Zofia Pytka – int. nauczycieli-emerytów i pracowników obsługi SP
• piątek. 6.30 - + Kazimiera Tarchała – od mieszkańców ul. Warszawskiej

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o tym, dlaczego Tarnowskie Góry znalazły się na światowej liście UNESCO? O niezwykłym biskupie prawosławnym, który zmarł w ramionach Jana Pawła I.

8. Ks. biskup Andrzej Jeż wystosował komunikat, w którym przychyla się do prośby ks. Prałata Zdzisława Podstawy o zamieszkaniu w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa, przy ulicy Pszennej 7 w Tarnowie. Treść listu została podana do wiadomości ks. Dziekana Antoniego Mikruta, proboszcza parafii w Żabnie.

Informujemy równocześnie zainteresowanych Parafian, że decyzja o zmianie zamieszkania jest tylko i wyłącznie wolą ks. Prałata Zdzisława, ze względu na potrzebę opieki całodobowej. Szanujemy również prośbę Ks. Prałata o zaniechaniu uroczystych pożegnań, natomiast zachęcamy do indywidualnych odwiedzin.

Za wszelkie dobro, pracę i obecność wśród nas ks. Emeryta Prałata Zdzisława Podstawy składamy serdeczne ”Bóg zapłać!” i życzymy Bożej opieki na każdy dzień.