Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

VII NIEDZIELA WIELKANOCY
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO 28.05.2017 r.

 

1. Spotkania cotygodniowe: poniedziałek grupa modlitewna; w piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja do godziny 22.00; w piątek – po Mszy św. i adoracji – spotkanie grupy młodzieżowej. Codziennie do środy 17.30 nabożeństwo majowe.

 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od 16.30; odwiedziny chorych w piątek od 8.00 i 14.00. W sobotę różaniec fatimski o 17.00. Poprowadzi go Róża bł. Anieli Salawa. (zauważmy, nastąpiła zmiana w grafiku).

 

3. W najbliższą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to patronalne święto naszej parafii, z przywilejem odpustu zupełnego. Do uroczystości przygotowujemy się nowenną przez cały tydzień.

 

4. W najbliższą niedzielę odbędzie się uroczystość koronacji figury MB Fatimskiej w sanktuarium MB Fatimskiej w Tarnowie. Msza św. koronacyjna o godzinie 11.00. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i na afiszu. Ks. Biskup Ordynariusz i duszpasterze sanktuarium serdecznie wszystkich zapraszają.

 

5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (15. czerwca). Trasa procesji będzie przechodzić tradycyjnie przez Plac Grunwaldzki i Rynek. Uprzejmie prosimy gospodarzy miejsc ołtarzy o przyjęcie nas w procesji. Prosimy serdecznie o przygotowanie ołtarzy również w tradycyjnych miejscach Bardzo prosimy wesprzeć drobnymi ofiarami przygotowujących dekoracje ołtarzy: ołtarz na Placu Grunwaldzkim na posesji pp. Łatów niech wesprą ulice: Wyspiańskiego, św. Jana i Kilińskiego Plac Grunwaldzki; ołtarz na posesji pp. Kijowskich będzie wspierał Rynek, ul. Tarnowska Mostowa; ołtarz przy figurze św. Floriana przygotowywany przez naszych strażaków proszę, aby wspierali mieszkańcy bloków oraz ul. Piłsudskiego i Jagiełły; natomiast ołtarz przy dzwonnicy przygotowywany przez Gimnazjum niech wesprą mieszkańcy ul. Warszawskiej, Kościuszki Dąbrowskiego z przyległymi. Prosimy, aby w tym celu odpowiednio się zorganizować. Z góry dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.

 

6. W przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn.

 

7. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
• poniedziałek wspomnienie śo. Urszuli Ledóchowskiej
• w środę święto Nawiedzenia NMP


8. Niektóre Msze św. w tygodniu
• wtorek 6.00 + Sławomir Fido, int. firmy Termalica Bruk-Bet
• wtorek 6.30 + Barbara Kaczówka – int. kolegów i koleżanek z pracy syna Wiesława
• środa 18.00 - w intencji członkiń Róży św. Edyty Stein (p. J. Mendala), ich rodzin i za zmarłe członkinie
• czwartek 18.00 + Eugeniusz Lebica – int. mieszkańców ul. Szpitalnej
• piątek 6.30 + Barbara Kaczówka – int. Róży św. Anieli Salawa

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – w Gościu Niedzielnym min. o pierwszych wynikach badań objawień w Mdjugorie oraz o kanonizacji dzieci fatimskich; także o przygotowaniach do Lednicy; jest nadal PROMYCZEK i czerwcowy Mały Gość.


 

Vsynod

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1