IV Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2017 r.

1. Dzisiaj, o godzinie 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy również o nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek o godz.: 6.30, 15.00; o godz. 16.30 dla dzieci oraz po Mszy św. wieczornej. Po drodze krzyżowej adoracja Najśw. Sakramentu do godziny 22.00. W sobotę różaniec poprowadzi Róża św. Moniki.

2. Spotkania grup parafialnych: poniedziałek grupa uwielbienia Magnificat; w środę po Mszy św. wieczornej zebranie członków Caritas. W tym tygodniu będą wystawione w naszych sklepach kosze na dary świąteczne dla rodzin wielodzietnych i ubogich. Będziemy mieli okazję do jałmużny wielkopostnej. W czwartek o 18.15 spotkanie młodzieży klas III-ich Gimnazjum z animatorami. W czwartek Stowarzyszenie Rodzin Katolickich; różaniec w sobotę poprowadzi Róża św. Moniki.

3. W piątek młodzież klas III-ich Gimnazjum wyjeżdża na rekolekcje, jako przygotowanie bezpośrednie do przyjęcia S. Bierzmowania - w ramach programu „Młodzi na progu”. Wyjazd autokarem o godzinie 16.00 z placu przy kościele. Prosimy wszystkich, szczególnie Róże różańcowe o modlitwę.

4. Trwa Wielkanocne Dzieło Caritas. Można nabyć baranka wielkanocnego lub paschalik, a przy okazji złożyć ofiarę na cele charytatywne. Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na działalność pożytku publicznego Caritas Diecezji Tarnowskie oraz innych instytucji, które pomagają niepełnosprawnym z naszej parafii.

5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Pierwsze spotkania rekolekcyjne podczas Mszy św. Rekolekcje poprowadzi ks. Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

6. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ogrzewanie kościoła parafianom z ulic: ul. Mostowa; ul. Warszawska cz. II oraz przyległa Głowackiego; ul. Dąbrowskiego cz. II z Sieradzką; blok przy Siedemsetlecia nr 3; Rynek i Plac Grunwaldzki; ul. Kościuszki cz.II; ul. św. Jana; Wyspiańskiego, Błonia, Poprzeczna, Zacisze. Dziękujemy osobom, które organizowały zbiórkę ofiar.

7. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej, o 18.00 Wieczór Pasyjny, którego treścią będzie misterium Stabat Mater Pergolesiego. Koncert jest organizowany przez Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, pod patronatem Starosty Tarnowskiego. Jest to wyjątkowe wydarzenie artystyczno-religijne w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.

8. Msze św. w tygodniu:
• środa 6.00 + Marek Merchut – int. koleżanek i kolegów z pracy żony z firmy Wieczorek
• czwartek 6.00 + Sławomir Fido – int. mieszkańców bloku 3.Maja nr 5
• piątek 6.00 + Ryszard Kwaśniak – int. współpracowników syna Kacpra z firmy Frukt
• sobota 6.00 + Zofia Pytka – int. sąsiadów z bloku Siedemsetlecia nr 3, klatka 1
• niedziela 11.00 w intencji członkiń Róży bł. Celestyna Faron, ich rodzin i za zmarłe z Róży

9. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w Gościu dobry artykuł o modlitwie różańcowej wg objawień fatimskich oraz o niebezpieczeństwie gender w polskich szkołach; także informacje o wielu wydarzeniach w diecezji tarnowskiej. Jest Promyczek i Mały Gość.