V NIEDZIELA WIELKANOCY - 19.05.2019 r.

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci obrusów ołtarzowych.

1. We czwartek młodzież klas VIII i III-ich Gimnazjum otrzyma z rąk ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza S. Bierzmowania. W środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. wieczorną na zakończenie nowenny do Ducha Świętego i bezpośrednie przygotowanie modlitewne do uroczystości. Na samą uroczystość zapraszamy całe rodziny bierzmowanych. Prosimy pozostałych parafian, by w czwartek skorzystali ze Mszy św. porannych, a na wieczór zostawili cały kościół dla bierzmowanych i ich rodzin. Podczas tej uroczystości będzie składka na Fundusz im. Ks. Bpa Jerzego Ablewicza. Fundusz wspiera zdolną, niezamożną młodzież uczącą się.

2. We wtorek spowiedź dla kandydatów do bierzmowania o godz. 17.00. oraz próba po Mszy św.

3. W czwartek w związku z bierzmowaniem zapraszamy na nabożeństwo majowe o godzinie 17.00.

4. W sobotę o godz.17.00 modlitwę różańcowa poprowadzi róża św. Marii Teresy Ledóchowskiej.

5. Dnia 3.06.2019r. (poniedziałek) od godz.13.30 w Ośrodku Zdrowia w Żabnie, odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych – chrzty w maju i czerwcu w piątek o godz. 19.00.

7. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:

· w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

8. Zachęcamy do lektury Pisma św. i prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym - „Po co Pan Bóg stworzył człowieka? Niedziela: Profanacja w Polsce. Jest też Mały Gość.

Jutro o godzinie 14.30 pogrzeb śp. +Heleny Pochroń. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu…

cmentarz