XXVIII Niedziela zwykła - 13.10.2019 r.

Dzisiaj przypada Dzień Papieski. W Polsce zbieramy przed kościołami ofiary do puszek dla młodzieży uzdolnionej, niezamożnej; Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny; Nabożeństwo Fatimskie będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 - 25 rocznica poświecenia figury MB Fatimskiej, która stoi miedzy kościołem a plebanią. Jutro Dzień Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela.

1. Spotkanie grup parafialnych:

· w poniedziałek – grupa modlitewna Magnificat

· w piątek zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia oraz adorację N. Sakramentu do godz. 22.00

2. W piątek o 17:30 spotkanie młodzieży klas 8, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

3. Zbiórka aspirantów i ministrantów w sobotę o godz. 9:30, lektorów o 10:30.

4. Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Janusza Pasierba zaprasza w czwartek 17.10.2019 r. o godz. 9.00 na Msze św. z okazji 50-lecia istnienia szkoły. Przed Mszą św. dąb w ogrodzie różańcowym otrzyma imię ks. Janusza Stanisława Pasierba.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny.

6. Zbliż a się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o porządek na cmentarzu. Ponownie prosimy, aby nie wsypywać do kontenerów piasku z otoczenia grobów, zawartości donic, a także wszelkich odpadów zielonych, liści, kwiatów i trawy. Wysypujmy je w jedno miejsce, obok kontenera.

7. W przyszłą niedzielę – inwestycyjną będziemy zbierać ofiary na zakup nowych organów piszczałkowych do naszego kościoła; prosimy o ofiarność.

8. Czcicieli bł. Karoliny zapraszamy na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa 18 października w piątek. Wyruszymy z domu bł. Karoliny o godzinie 15:00.

9. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienia liturgiczne:

· wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

· środę – św. Jadwigi Śląskiej

· czwartek  –św. Ignacego Antiocheńskiego

· piątek - św. Łukasza Ewangelisty, patronalne Święto Służby Zdrowia. Wszystkim, którzy z miłością pochylają się nad chorymi, aby ulżyć im w cierpieniu składamy najlepsze życzenia.

Solenizantów  tego tygodnia otaczamy modlitwą i życzymy wzrostu w świętości na wzór swoich Patronów i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

10. Zachęcamy do lektury Pisma św. oraz nabywania i lektury prasy katolickiej: polecamy Gościa Niedzielnego – przeczytamy m.in. o inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marko Rupnika. Niedziela: Polska w naszych rękach. Jest także prasa dla dzieci; są kalendarze.

11. Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza na koncert upamiętniający pontyfikat Papieża Jana Pawła II pt.: „Habemus Papam! – Pamięć i tożsamość”, który odbędzie się 20 października (w niedzielę) o godz. 17:00 w kościele w Otfinowie. Organizujemy wyjazd na XIX spotkanie misyjne Róż różańcowych do Mielca w dniu 26.10. sobota. Zapisy w zakrystii do 20.10. 2019 r.

W tym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: +Krystyna Wawrzyńska polecajmy jej dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie...

Nabożeństwa różańcowe

Prowadzi: