Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018r.

1. W uroczystość Zesłanie Ducha Świętego, która jest patronalnym świętem naszej parafii, kończy się w liturgii okres wielkanocny. Jutro rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku, który będzie trwał do Adwentu. Do dziś można jeszcze wypełnić obowiązek Komunii św. wielkanocnej, wynikający z trzeciego przykazania kościelnego. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którego tytuł nosi nasz kościół i parafia możemy zyskać odpust zupełny.

2. W związku ze świętem parafialnym młodzież przygotowała kram ze słodyczami, by gromadzić środki na wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne. Zapraszamy do kramu, by poczuć tradycyjny smak odpustu parafialnego i symbolicznie wesprzeć naszą młodzież.

3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godzinie 6.30; 9.30; 18.00.

4. Pierwsze zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie i członków Zespołu. Aby wejść w rytm pracy Zespołu obecność na zebraniu jest konieczna. Pierwsze materiały pomagające przygotować się na zebranie zostały przesłane drogą mailową. Jeśli ktoś ich nie otrzymał można w wersji papierowej zabrać z zakrystii.

5. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu kapłani z całej diecezji odbędą pielgrzymkę do Sanktuarium MB Tuchowskiej.

6. W najbliższą sobotę diakon Piotr Pławecki, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską, przyjmie święcenia kapłańskie, a w niedzielę, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej odprawi w swojej rodzinnej parafii, w Chomranicach, Mszę św. prymicyjną. Do święceń kapłańskich przygotowuje się przez tygodniowe rekolekcje. Wspierajmy modlitwą diakona Piotra, by był świętym kapłanem.

7. W przyszłą niedzielę nasza parafianka Monika, która przygotowuje się do rocznego stażu misyjnego w Peru przeprowadzi u nas tzw. „animację misyjną” – złoży świadectwo o swoich misyjnych planach. Na cele związane z wyprawą misyjną Moniki będzie można złożyć placu przykościelnym ofiarę do puszki. Prosimy o życzliwe przyjęcie wystąpienia Moniki, która z odwagą i zaufaniem Bogu podejmuje wielkie wyzwanie ewangelizacyjne.

8. W następnym tygodniu (31. maja) przypada uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji będzie przechodzić tradycyjnie przez Plac Grunwaldzki i Rynek. Ponawiamy serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy również w tradycyjnych miejscach oraz wsparcie drobnymi ofiarami przygotowujących dekoracje ołtarzy. Z góry dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.

9. Jeszcze raz dziękujemy za dary ołtarza złożone przez rodziców z okazji S. Bierzmowania i I Komunii św. Są nimi Custodium, czyli ochronne naczynie na dużą hostię do adoracji Najśw. Sakramentu oraz ornat z logo Diecezji tarnowskiej i V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Bóg zapłać.

10. Msze św. w tym tygodniu:
• wtorek 6.30 + Wiesław Wierciak – int. sąsiadów z ul.: Dąbrowskiego, 3. Maja i Wojska P.
• środa 6.30 + Kazimierz Kawa – int. mieszkańców bl. 700-lecia 1
• środa 18.00 + Józef Kaczmarczyk – int. wychowanków z SP w Odporyszowie (1975)
• piątek poza parafią + Jarosław Szwiec – int. pracowników Przedszkola w Żabnie

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Oprócz Gościa Niedzielnego będzie można od dzisiaj nabywać także znane nam na pewno czasopismo NIEDZIELA. Jest Promyczek Dobra oraz nowy Mały Gość.

cmentarz