VII NIEDZIELA WIELKANOCY
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO 28.05.2017 r.

1. Spotkania cotygodniowe: poniedziałek grupa modlitewna; w piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja do godziny 22.00; w piątek – po Mszy św. i adoracji – spotkanie grupy młodzieżowej. Codziennie do środy 17.30 nabożeństwo majowe.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od 16.30; odwiedziny chorych w piątek od 8.00 i 14.00. W sobotę różaniec fatimski o 17.00. Poprowadzi go Róża bł. Anieli Salawa. (zauważmy, nastąpiła zmiana w grafiku).

3. W najbliższą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to patronalne święto naszej parafii, z przywilejem odpustu zupełnego. Do uroczystości przygotowujemy się nowenną przez cały tydzień.

4. W najbliższą niedzielę odbędzie się uroczystość koronacji figury MB Fatimskiej w sanktuarium MB Fatimskiej w Tarnowie. Msza św. koronacyjna o godzinie 11.00. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i na afiszu. Ks. Biskup Ordynariusz i duszpasterze sanktuarium serdecznie wszystkich zapraszają.

5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (15. czerwca). Trasa procesji będzie przechodzić tradycyjnie przez Plac Grunwaldzki i Rynek. Uprzejmie prosimy gospodarzy miejsc ołtarzy o przyjęcie nas w procesji. Prosimy serdecznie o przygotowanie ołtarzy również w tradycyjnych miejscach Bardzo prosimy wesprzeć drobnymi ofiarami przygotowujących dekoracje ołtarzy: ołtarz na Placu Grunwaldzkim na posesji pp. Łatów niech wesprą ulice: Wyspiańskiego, św. Jana i Kilińskiego Plac Grunwaldzki; ołtarz na posesji pp. Kijowskich będzie wspierał Rynek, ul. Tarnowska Mostowa; ołtarz przy figurze św. Floriana przygotowywany przez naszych strażaków proszę, aby wspierali mieszkańcy bloków oraz ul. Piłsudskiego i Jagiełły; natomiast ołtarz przy dzwonnicy przygotowywany przez Gimnazjum niech wesprą mieszkańcy ul. Warszawskiej, Kościuszki Dąbrowskiego z przyległymi. Prosimy, aby w tym celu odpowiednio się zorganizować. Z góry dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.

6. W przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn.

7. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
• poniedziałek wspomnienie śo. Urszuli Ledóchowskiej
• w środę święto Nawiedzenia NMP

8. Niektóre Msze św. w tygodniu
• wtorek 6.00 + Sławomir Fido, int. firmy Termalica Bruk-Bet
• wtorek 6.30 + Barbara Kaczówka – int. kolegów i koleżanek z pracy syna Wiesława
• środa 18.00 - w intencji członkiń Róży św. Edyty Stein (p. J. Mendala), ich rodzin i za zmarłe członkinie
• czwartek 18.00 + Eugeniusz Lebica – int. mieszkańców ul. Szpitalnej
• piątek 6.30 + Barbara Kaczówka – int. Róży św. Anieli Salawa

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – w Gościu Niedzielnym min. o pierwszych wynikach badań objawień w Mdjugorie oraz o kanonizacji dzieci fatimskich; także o przygotowaniach do Lednicy; jest nadal PROMYCZEK i czerwcowy Mały Gość.