Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

II NIEDZIELA WIELKANOCY - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 23.04.2017 r.

 

Przypominamy - msze święte w dni powszednie o godz. 6.00, 6.30 i 18.00. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek – w godzinie Miłosierdzia koronka do Bożego Miłosierdzia oraz adoracja Najśw. Sakramentu do godziny 22.00; w sobotę o 17.30 różaniec prowadzony przez Różę św. Edyty Stein. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


1. Spotkania parafialne: w poniedziałek grupa uwielbienia MAGNIFICAT; we wtorek spotkanie przedkomunijne dzieci klas II i rodziców (rozpoczyna się Mszą św. o 18.00); czwartek spotykają się uczniowie klas III Gimnazjum z animatorami; piątek – grupa młodzieżowa.

 

2. Dzisiaj o 15.00 będzie koronka do Miłosierdzia Bożego – jako zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia jest diecezjalnym dniem Caritas i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Członkiniom i członkom naszej Caritas z racji ich święta dziękujemy za opiekę nad ubogimi w naszej parafii.

 

3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną. Rozpocznie ona Tydzień Biblijny. Poświęcimy więcej uwagi na lekturę i medytacje Biblii.

 

4. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha – przeniesiona z dzisiejszej Niedzieli.

 

5. We wtorek św. Św. Marka – zapraszamy na procesję i błogosławieństwo pól – do krzyża przy zbiegu ul. Warszawskiej i Powstańców Warszawy. Wyjście z kościoła o godz. 17.00.

 

6. Przyszła niedziela jest kolejną Niedzielą Biblijną. Przed każdą Mszą św. będziemy czytać fragmenty Pisma Św. (z Listu św. Pawła do Galatów). Prosimy o przyjście do kościoła przynajmniej 10 min. przez Mszą św. aby wschłuchiwać się i rozważać czytane wtenczas Słowo Boże.

 

7. Dzisiaj kończy w naszej parafii praktykę duszpasterska diakon Fabian Hołyst. Za miesiąc rozpocznie rekolekcje przed święceniami kapłańskimi, które otrzyma z rąk Biskupa Tarnowskiego 28. maja br. Dziękujemy diakonowi Fabianowi za piękne świadectwo posługi diakońskiej pełnej skupienia i dokładności, za dyspozycyjność w podejmowaniu co raz to nowych zadań, za kulturę i grzeczność w kontaktach z kapłanami, młodzieżą i dorosłymi, za ubogacenie swoim młodzieńczym zapałem naszej wspólnoty kapłańskiej. Życzymy, by był gorliwym i świętym kapłanem i swoją postawą zachęcał młodych do odważnego pójścia za Chrystusem. Wszystkich zachęcam do modlitwy za diakona Fabiana – zwłaszcza teraz w ważnym momencie przygotowania do święceń kapłańskich.

 

8. Msze św. w tym tygodniu:
• wtorek 18.00 + Barbara Kaczówka – int. sąsiadów z ul. Kościuszki
• wtorek – poza parafią: Ryszard Kwaśniak – int. kolegów i koleżanek z pracy syna Kamila
• środa 6.30 + Sławomir Fido – int. Rady Żabna
• niedziela 17.00 + Maria Jurczyk, int. pracowników UM w Żabnie

 

9. Czytajmy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” wartościowy film DVD „Zmartwychwstały” – epicka opowieść biblijna o rozwiązywaniu zagadki zmartwychwstania przez człowieka niewierzącego. Jest nowy Mały Gość.

Vsynod

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1