Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w parafii p.w. Ducha Świętego powstało w 1997 r. Obecnie liczy 20 członków. Prezesem jest Pan Sławomir Kurzydym, a kapelanem ks. Antoni Mikrut.

Stowarzyszenie bierze czynny udział w życiu naszej parafii. Organizujemy pielgrzymki, prowadzimy działalność charytatywną, uczestniczymy w życiu liturgicznym (adoracje, nabożeństwa itd.) Spotykamy się co miesiąc w trzeci czwartek na Mszy świętej i spotkaniu formacyjnym. Poznajemy nauczanie Kościoła na temat rodziny, rozważamy Pismo Święte, podejmujemy inicjatywy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.

Dzięki współpracy diecezjalnej i pomocy władz miasta i gminy Żabno rozdaliśmy w ubiegłym roku 11 ton żywności potrzebującym rodzinom i osobom samotnym naszej parafii.

Zapraszamy wszystkich pragnących przez modlitwę, formację i czynną służbę wspomagać rodziny swoje o całej parafii. Nasze spotkania są otwarte, nie trzeba od razu zostawać członkiem Stowarzyszenia. Warto poświecić chwilę na własny rozwój duchowy i bycie z innymi. Chodzi wszak o nasze zbawienie...

Wyróżnienie dla oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej w Żabnie

Oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej działający w naszej parafii został wyróżniony za swoją działalność przez Kapitułę Medalu „W służbie Rodzinie”. Uroczystość odbyła się z okazji obchodów 20. rocznicy powstania Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej w Starym Sączu w 2013 roku.