Image Trwa remont naszej świątyni. Obecnie kończymy instalację ogrzewania posadzkowego w nawie głównej oraz nawach bocznych. Rozpoczęliśmy prace na zewnątrz kościoła, także przy dzwonnicy, z których istotne dotyczą osuszania i częściową wymianę tynków w dolnej części ścian. Prace te są możliwe dzięki uzyskaniu dotacji Urzędu Marszałkowskiego w ramach szerszego programu „Rewitalizacja miasta Żabna”.

Rewitalizacja centrum Żabna to inwestycja najbardziej widoczna w gminie. Centrum miasta obecnie przechodzi poważny remont, którego wstępną fazą są prace ziemne. Po nich nastąpią kolejne etapy, których finałem ma być nowy wizerunek miasta, zbliżony do tego, który został zapoczątkowany w 2008 roku na wschodniej części rynku, obok „Dębu Wolności”. Tak dużych zmian żabnieński kościół i rynek nie przechodziły od dziesięcioleci.

Całość inwestycji to efekt kilkuletnich opracowań projektów na podstawie konsultacji społecznych, które pozwoliły na wyłonienie programu rewitalizacji dla Żabna. Wniosek, który gmina złożyła do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego został pozytywnie rozpatrzony i dofinansowany. Dzięki temu już w przyszłym roku inwestycja zostanie zakończona.