Image Msza św. pod przewodnictwem bp Wiktora Skorca, koncert orkiestry kameralnej z udziałem Andrzeja Seweryna („Tryptyk rzymski Jana Pawła II"), uroczysta sesja Rady Miejskiej  to główne punkty obchodów 625. rocznicy nadania praw miejskich Żabnu oraz XX lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce. Które będziemy obchodzić w dniach 17 i 18 września.

Pierwszy dzień rozpocznie się od uroczystej sesji Rady Miejskiej w Żabnie, która zainauguruje obchody podwójnego jubileuszu, bo obok rocznicy nadania praw miejskich, w Żabnie zaakcentowane zostanie także XX lecie Samorządu Terytorialnego w Polsce. Dodatkowo tego dnia wręczone zostaną okolicznościowe medale „Dębowy laur- XX lecie Samorządu Terytorialnego” dla osób, które pracowały na rzecz rozwoju gminy Żabno.

Drugi dzień obchodów- sobota, 18 września, będzie czasem kiedy na ulicach Żabna spotka się przeszłość z teraźniejszością. Zaplanowana jest edukacyjna gra miejska, której przewodnicy, a także uczestnicy odwiedzać będą historyczne zakątki Żabna, przebrani w stroje z zamierzchłych epok. Korowód z pewnością nie omieszka zawitać na skrzyżowanie dróg Władysława Jagiełły i Królowej Jadwigi, za których to czasów miasto uzyskało swoje prawa.

Popołudniem odbędzie się msza święta celebrowana przez bp. Wiktora Skworca, a następnie koncert orkiestry kameralnej z udziałem Andrzeja Seweryna („Tryptyk rzymski Jana Pawła II").

17 oraz 18 września zaplanowane są jako inauguracja obchodów 625 rocznicy nadania praw miejskich Żabnu. Świętowanie potrwa do listopada. W międzyczasie odbędą się wernisaże, konkursy, a także spotkania dotyczące historii miasta Żabno.

Organizatorami przedsięwzięć są: Urząd Miejski w Żabnie, Rada Miejska w Żabnie, Towarzystwo Przyjaciół Żabna, Gminne Centrum Kultury, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna, LZS Żabno, Szkoła Podstawowa im. S. Wyspiańskiego, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Pasierba w Żabnie.