Image W trzecią niedzielę czerwca odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny, które wiąże się z dziękczynieniem za wizytę Jana Pawła II na Ziemi Sądeckiej i kanonizację św. Kingi. Centralne uroczystości Diecezjalnego Święta Rodziny rozpoczną się w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim w niedzielę 20 czerwca o godz. 11.00 Eucharystią, której będzie przewodniczył metropolita lwowski ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

W czasie Mszy Świętej Biskup Tarnowski Wiktor Skworc uhonoruje zasłużone rodziny.

Wspólne świętowanie obejmie również festyn dla rodzin pod hasłem "Rodzina silna Miłością - Święto Rodziny" organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej oraz Centrum Pielgrzymowania Jana Pawła II w Stary Sączu. Festyn służący integracji rodzin będzie miał również w tym roku na celu pomoc poszkodowanym przez powódź i osuwiska.

Organizatorzy festynu przygotowali zabawy i konkursy dla dzieci, stoiska z pamiątkami i kuchnią regionalną, pokaz starych samochodów oraz loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami (do wygrania m. in. markowe aparaty cyfrowe). Rodzice i dzieci będą mieli okazję do spotkania z autorką słuchowisk i książek dla dzieci Małgorzatą Nawrocką.

Atrakcją Festynu będzie również występ znanego krakowskiego artysty Andrzeja Sikorowskiego wraz z córką Mają.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii organizuje pielgrzymkę autokarową i zaprasza na Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu w dniu 20 czerwca, o którym była mowa w komunikacie Księdza Biskupa. Wyjazd o godzinie 8.00. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii.