ImagePoruszeni dramatem, jaki przeżywają rodziny dotknięte klęską powodzi i w odpowiedzi na prośby, które napływają do Caritas od poszkodowanych, a także wdzięczni Bożej Opatrzności za to, że nas omijają klęski żywiołowe organizujemy w tym tygodniu powszechną zbiórkę rzeczową dla powodzian: żywność w zamkniętych opakowaniach i wodę, środki czystości (do sprzątania i dezynfekcji), sprzęt do sprzątania, rękawice, gumowce, środki higieny osobistej (zwłaszcza mydła, płyny do mycia rąk, ręczniki), nowe koce i śpiwory, pościele.

Nie zbieramy w tej chwili bielizny ani odzieży - może w późniejszym terminie. Dary można przynosić codziennie od poniedziałku od godziny 15.00 do 18.00 oraz po Mszy św. wieczornej do sal na plebanii. Przyjmowaniem darów zajmą się członkowie naszej Caritas. Dary zostaną przesłane do centrali Caritas w Tarnowie. Ufamy, że każda rodzina z naszej parafii złoży jakiś dar i w ten sposób wyrazi swoją solidarność z cierpiącymi na skutek strat poniesionych przez powódź. Przy okazji dziękujemy - w imieniu powodzian - za ostatnią składką na tacę, która była imponująca; złożyliśmy bowiem 18.200 zł.