Image Dwa tysiące osób z całej diecezji tarnowskiej przyjechało do Tarnowa na obchody XXV Światowego Dnia Młodzieży. Było spotkanie ewangelizacyjne, Droga Krzyżowa, Msza św. i agapa. Młodzi modlili się m.in. w intencji kapłanów. Spotkanie rozpoczęło się w ogrodach klasztoru ojców bernardynów. Młodych przywitali ordynariusz tarnowski i gwardian klasztoru.

Biskup Wiktor Skworc zaprosił uczestników do refleksji nad tajemnicą młodości i zachęcał, aby nie lękali się przychodzić do Chrystusa. Spotkanie ewangelizacyjne poprowadzili klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Nawiązywało ono do tajemnicy kapłaństwa, natomiast młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego „Tratwa” przedstawiła pantomimę „Prawdziwa wartość”. W ogrodach klasztoru ojców bernardynów przygotowano także wystawę poświęconą wartości życia i jego obronie.

Następnie młodzi przeszli ulicami Tarnowa biorąc udział w Drodze Krzyżowej, którą ofiarowali w intencji kapłanów. Uczestnicy spotkania nieśli kopię krzyża Światowych Dni Młodzieży i relikwie św. Jana Marii Vianneya. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie przygotował ponad półtora tysiąca obrazków z nazwiskami księży z diecezji tarnowskiej. Młodzi mogli je zabrać i zadeklarowali modlitwę w intencji konkretnego kapłana.

Głównym punktem obchodów Światowego Dnia Młodzieży była Msza św. pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża w bazylice katedralnej. W homilii biskup zachęcał młodych, aby energią i entuzjazmem przemieniali swoje parafie, angażując się w działalność ewangelizacyjną. Spotkanie młodych zakończyła agapa na tarnowskim rynku.

Źródło: KAI