Image Amerykańskie wydawnictwo katolickie Ave Maria Press przygotowało aplikację iPhone zawierającą rozważania wielkopostne związane z drogą krzyżową, których autorem jest papież Jan Paweł II. Aplikacja przeznaczona jest dla najbardziej zabieganych katolików, którzy nie mają czasu na nabożeństwa organizowane w parafiach.

Teksty modlitw i medytacji religijnych pochodzą z 1991 roku. Każde rozważanie opatrzono ilustracją jednej z 14 stacji drogi krzyżowej. Aplikacja na iPhone jest darmowa.

To nie pierwsza aplikacja na iPhone, przygotowana przez Ave Maria Press. Firma wydała do tej pory m.in. przewodnik po różańcu i sakramencie pojednania, a także katalog parafii z wielu krajów świata wraz z godzinami Mszy św. w tych kościołach.

Coraz częściej katolickie gadżety na komórkę pojawiają się na rynku, którego zdobycie przez orędzie chrześcijańskie wydawało się do tej pory niemożliwe. Na komórce można też śledzić działalność papieską na YouTube oraz słuchać Radia Watykańskiego w internecie.

Źródło: Portal internetowy Fronda