Image Z inicjatywy Związku Dużych Rodzin Trzy Plus oraz Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, każdy Internauta może złożyć swój podpis pod sprzeciwem wobec projektu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, którego zapisy wzbudzają rosnące kontrowersje.


 

Inicjatorami akcji są portale katolickie: opoka.org.pl, wiara.pl, katolik.pl, fronda.pl oraz duchowy.pl a włączają się do niej także inne media katolickie.

 

Główne zarzuty w stosunku do ustawy to ograniczanie wolności Polaków oraz zawarta w niej nieprecyzyjna definicja przemocy. Poradnik pracownika socjalnego włącza do niej np. działania ograniczające wolność, w tym seksualną. Przy tak rozmytej definicji ktoś mógłby uznać, normalne metody wychowawcze wynikające z decyzji rodzica o np. pójściu lub nie dziecka na dyskotekę mogą zostać zaliczone do przemocy. Już wkrótce pracownicy socjalni będą mogli odebrać rodzicom dziecko na podstawie donosu sąsiadów lub ankiety przeprowadzonej w szkole - ostrzega Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców.

 

Ponieważ bardzo mało osób wie o projekcie tej ustawy i zna jej zapisy postanowiliśmy podjąć działania aby poinformować o niej społeczeństwo i zmotywować do protestu przeciwko niej - mówi Krzysztof Piądłowski z portalu www.opoka.org.pl. Na stronie Stowarzyszenia pod adresem www.rzecznikrodzicow.pl oraz na www.opoka.org.pl/rodzinajestdobra możemy znaleźć podstawowe informacje dot. projektu ustawy ze wskazaniem kontrowersyjnych zapisów oraz apel o podjęcie działań w obronie praw rodziny.

 

Katolickie portale zachęcają na swoich stronach do wysyłania e-maili do premiera, marszałka Sejmu i czołowych klubów parlamentarnych oraz do podpisania petycji sprzeciwiającej się przyjęciu ustawy w obecnej formie. W roku wyborczym politycy, jak rzadko, słuchają głosu społeczeństwa, więc szanse na odrzucenie projektu są duże - mówi Marcin Herman z portalu fronda.pl

 

Inicjatorzy akcji zachęcają pozostałe serwisy katolickie do publikowania na swoich stronach form protestu, a osoby zainteresowane tematem zaproszone są do wzajemnej komunikacji w serwisach takich jak: Facebook, Google Groups i Nasza Klasa.