Będą papieskie flagi, transparenty, zostanie przypomniane nauczanie św. Jana Pawła II. Już w niedzielę w Tarnowie odbędzie się marsz w obronie dziedzictwa papieża Polaka. W tym dniu przypada 18. rocznica śmierci Jana Pawła II.

Wydarzenie jest oddolną inicjatywą społeczną, do organizacji marszu włączyło się wielu lokalnych społeczników. Organizatorzy na wydarzenie zapraszają wszystkich, niezależnie od wyznawanych wartości, poglądów politycznych – wszystkich, którym bliskie jest dziedzictwo św. Jana Pawła II.

Marsz rozpocznie się 2 kwietnia o 13.00 na Placu Sobieskiego i przejdzie ul. Wałową, Bramę Pilzneńską, przez Rynek pod pomnik Jana Pawła II przy katedrze.

W przyszłą niedzielę 2 kwietnia zapraszamy również do naszego kościoła parafialnego na Apel Jasnogórski o godz. 20.30 – w obronie dziedzictwa św. Jana Pawła II.