Z telefonem na pielgrzymkę - modlitwy, konferencje i rozważania znalazły się w specjalnej aplikacji multimedialnej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Ma ona pomóc pątnikom jeszcze głębiej przeżyć dziewięciodniowe rekolekcje w drodze.

 

 

 

 

Aplikacja ułatwi także pielgrzymowanie duchowe tym, którzy z różnych powodów nie mogli wybrać się na pielgrzymi szlak.

– W aplikacji będzie można znaleźć niezbędne informacje i modlitwy na każdy dzień – tłumaczy Dariusz Mucha, współtwórca programu.

– ‚Postacie dnia” z nagraniami i tekstami. Mamy na każdy dzień ‚Miasto dnia” tak samo z materiałami do odtworzenia audio i tekstami. Są również konferencje. Ekran jest przewijany. Dodatkowo zmodernizowany został informator. Na każdy dzień zostały zaktualizowane i przedstawione w czytelniejszy sposób w której miejscowości są Eucharystie, gdzie pielgrzymi zatrzymywać się będą na postoje razem z odległościami.

W aplikacji można również znaleźć informacje o trasie czy miejscach noclegowych pielgrzymów.

– To ułatwienie dla bliskich pielgrzymów, którzy będą chcieli odwiedzić ich na trasie pielgrzymki.

– Zostały zaktualizowane informacje o przewodnikach grup, o noclegach niektórych grup, bo one też się pozmieniały. Mapki które się tam znajdują, też zostały zaktualizowane o właściwe lokalizacje miejscowości. Osoby które będę musiały dojechać do pielgrzymów, będą mogły w jasny sposób zobaczyć, gdzie dana grupa w danym dniu nocuje, żeby można było dojechać do swoich bliskich.

Aplikację ‚aPPT” można ściągnąć na telefony komórkowe czy urządzenia mobilne ze sklepu Google Play. Niedługo program ma pojawić się również na App Store.

 

 

Napisane przez Grzegorz Golec, foto.: serwis internetowy PPT