Młodzi z parafii Żabno i Przecław wraz z duszpasterzami oraz animatorami płynęli Czarną Hańczą, w sumie około 70 km. Trasa „Rekolekcji w kajaku” przebiegała szlakiem papieskim Wigry – Augustów.

 

 

 

 

Każdy dzień rozpoczynała Msza św. z Jutrznią. Był czas na spotkanie w grupach i to co było tematem rekolekcji, czyli poznawanie kerygmatu. Nie zabrakło chwil zabawy i integracji przy ognisku. Uczestnicy podkreślają, że to był dla nich wyjątkowy czas poznawania Boga i drugiego człowieka.

 

– W tym roku skupiliśmy się na kerygmacie. Można było poznać, zrozumieć jak to wszystko wygląda w wierze chrześcijańskiej. – Ludzie nowi byli, nie było problemu żeby się zapoznać, każdy płynie swoim tempem. Kto ile ma siły nie ma znaczenia. – Dla mnie były czymś nowym, bo byłam pierwszy raz, mogłam bliżej poznać Boga i znaczenia kerygmatu. – To było pogłębienie relacji z Bogiem, to było też coś nowego, bo też byłam pierwszy raz.

 

Młodym w spotkaniach w grupach towarzyszyli księża i animatorzy. Wśród nich byłą Alicja Miszkurka – Jestem zaskoczona bardzo pozytywnie, tym że można było poznać fantastycznych ludzi, ale umocnić się tez ich postawą i tym jak oni odbierali to co mówiliśmy. Przede wszystkim fajne było to, że można było się bliżej poznać przez to, że każdego dnia płynęliśmy z kimś innym. Wtedy też nawiązywały się fajne rozmowy nie tylko na tematy rekolekcyjne, ale też takie życiowe.

 

W rekolekcjach brało udział ponad 60 osób. Wśród uczestników byli także młodzi z Francji, Anglii i z USA.

 

Opiekunami duchowymi byli: ks. Dawid Włodarczyk i ks. Krzysztof Świerczek (Żabno), ks. Łukasz Pietrzak (Przecław) oraz ks. Marcin Wiktor - USA. (Źródło RDN Małopolska)

W imieniu Parafii Żabno pragniemy podziękować Burmistrzowi Żabna Pani Marcie Herduś za wsparcie w organizacji „Rekolekcji w Kajaku” – Bóg zapłać!