W naszym kościele parafialnym pod wezwaniem Ducha Świętego, dnia 23 maja ks. bp Leszek Leszkiewicz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z miejscowej wspólnoty i z parafii Nieciecza.

 

 

 

 

Biskup Leszek mówił w homilii do młodych:

 

- To nie jest tak, że my możemy zapracować na zbawienie, że jesteśmy w stanie zrobić coś takiego, co Pana Boga zadziwi i On w nagrodę za to weźmie nas do nieba. Zbawienie jest nam dane za darmo i ono się dzieje w naszym życiu, jeśli tylko potrafimy odkryć, jaki jest Bóg względem nas, potrafimy odkryć, że jesteśmy kochani przez Pana Boga - tłumaczył, dodając, że ktoś, kto tego nie odkrył, ktoś, kto nie pozwolił, żeby miłość Boża dotknęła jego serca, będzie byle jakim uczniem Jezusa Chrystusa. Wszystko go będzie męczyło - to, że Msza św. za długo i że w każdą niedzielę, nie dostrzegał będzie sensu spowiedzi, przeszkodą będą przykazania i w konsekwencji jakoś takiego życia chrześcijańskiego będzie byle jaka.

- Jeśli pozwolimy się przemieniać Bożej łasce, będziemy doświadczać Bożej miłości, odmieni się nasze życie, codzienność, relacje z Bogiem i między nami - wyjaśniał hierarcha, zwracając uwagę na jeszcze jeden aspekt, jakim jest świadectwo dawane przez chrześcijan światu. Tylko wtedy, kiedy autentycznie będziemy Go kochać, świat nam uwierzy.

- Dawajcie świadectwo Jezusowi Chrystusowi waszym codziennym życiem. Nigdy nie chciejcie być doskonali od razu, nie myślcie w taki sposób, że oto dzisiaj postanawiam, że będę już święty, ale chciejcie być blisko Pana Jezusa, a jutro jeszcze bliżej. Kiedy upadnę, by we mnie była siła, by powstać i nie stracić z oczu Jezusa Chrystusa - dodał.

Na koniec, dziękując wszystkim, którzy wspierali młodzież w przygotowaniu do przyjęcia darów Ducha Świętego, wyznaczył bierzmowanym zadanie, by to oni poprowadzili wieczorny pacierz w gronie rodziny. - Zapewniam was, że wtedy nad waszymi domami będzie potężna łaska i błogosławieństwo Pana Boga - dodał.

 

Wszystkim Bierzmowanym składamy najserdeczniejsze życzenia, Błogosławieństwa Bożego i wszelkich darów Ducha Świętego! Szczęść Boże!

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości: https://tarnow.gosc.pl/gal/spis/5587504.Bierzmowanie-w-Zabnie

 

 

Źródło: Tarnowski Gość Niedielny