Wiersze Karola Wojtyły zaśpiewał w niedzielny wieczór w odporyszowskim sanktuarium tarnowski muzyk Wojtek Klich.

W koncercie, który odbył się 7 października oprócz Wojtka zagrali i zaśpiewali znani tarnowscy artyści. Licznie zgromadzona w świątyni publiczność wysłuchała utworów z płyty „Karolowe pieśni”.

Koncert w Odporyszowie był nie tylko okolicznościowym hołdem dla św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim świadectwem tego, że z połączenia poezji i muzyki powstaje unikalne piękno. Przypomniał, że Karol Wojtyła był nie tylko świętym człowiekiem i głową Kościoła, ale również myślicielem i znakomitym poetą. Wspaniały klimat odporyszowskiej świątyni, nastrój stworzony przez artystów i chwytające za serce melodie, wywołały sporo wzruszeń i emocji wśród słuchaczy, którzy zachwyceni długo oklaskiwali muzyków.

„Karolowe Pieśni” to projekt Wojtka Klicha, do powstania którego inspiracją stała się poezja Karola Wojtyły. Płyta miała swoją premierę dziesięć lat po śmierci Papieża Polaka. Jak przyznaje sam autor, muzykę do wierszy Jana Pawła II komponował od dłuższego czasu, pierwsze próby zmierzenia się z tymi tekstami dawno mając już za sobą. Do udziału w niedzielnym koncercie w Odporyszowie Wojtek Klich zaprosił: Magdalenę Stalmach, Monikę Stec, Marzena Kozioł, Katarzyna Olszewska, Tomka Steca, Rafała Muchę, Kamila Patulskiego i Arkadiusza Boryczkę.

Organizatorami koncertu byli: Gminne Centrum Kultury w Żabnie i Parafia Rzymskokatolicka pw. Oczyszczenia NMP w Odporyszowie.