• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Gminne Centrum Kultury w Żabnie serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do skorzystania z oferty zajęć popołudniowych.

 

 

 

 

Centrum posiada przestronny i funkcjonalny budynek, nowoczesne wyposażenie oraz przyjazną kadrę, a oferuje ciekawe zajęcia w miłej atmosferze.

 

Celem działalności Gminnego Centrum Kultury w Żabnie jest zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańcom poprzez organizację licznych koncertów, wystaw i spotkań ze znanymi osobami. Ale w swojej codziennej pracy Centrum stawia też na ochronę tradycji kulturalnej i dziedzictwa kulturalnego Gminy Żabno i przygotowanie jej mieszkańców do świadomego odbioru i aktywnego udziału w działalności kulturalnej. Realizacji tego celu służą m.in. zajęcia popołudniowe organizowane w Centrum. A oferta tych zajęć jest naprawdę szeroka. Do wyboru są bowiem:

zajęcia muzyczne - w ramach których Gminne Centrum Kultury w Żabnie oferuje naukę gry na instrumentach klawiszowych (pianino, fortepian, keyobard) oraz gitarze i perkusji. Zajęcia prowadzone są indywidualnie, terminy ustalane bezpośrednio z instruktorem;

 

zajęcia plastyczne - odbywają się w nowoczesnej pracowni plastycznej raz w tygodniu, w małych grupach dobranych wiekowo;

 

zajęcia modelarskie – budowanie modeli latających, jeżdżących i pływających odbywa się w pracowni modelarskiej dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i piatki;

 

zajęcia komputerowe - Gminne Centrum Kultury organizuje cyklicznie kursy komputerowe z zakresu podstaw obsługi komputera. Zajęcia odbywają się w małych grupach. Nie ma ograniczeń wiekowych. Termin i częstotliwość spotkań ustalane są po utworzeniu się grupy. Zajęcia rozpoczną się w październiku;

 

warsztaty fotograficzne - przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Odbywają się raz w tygodniu, dotyczą podstaw fotografii cyfrowej i analogowej;

 

warsztaty artystyczne dla dorosłych – zajęcia odbywają się raz w miesiącu w godzinach popołudniowych. Cechuje je bardzo różnorodna tematyka i techniki prowadzenia zajęć.

 

Ponadto:

Klub Gier Planszowych GRAnda – dla dzieci i dorosłych. Można zagrać w najpopularniejsze obecnie nie tylko w Polsce, ale i na świecie gry, takie jak: „Carcassonne”, „Kto z kim”, „HOOOP”, „Dobble” czy „Pędzące żółwie”. Można też przynosić własne gry planszowe, towarzyskie czy zręcznościowe.

 

Pracownia komputerowa – posiada 8 nowoczesnych stanowisk komputerowych z dostępem do internetu oraz x-box z bogata ofertą gier.

 

Zespół wokalny dla dorosłych – zajęcia wokalne obejmujące m.in. emisję głosu i kształcenie słuchu. Zespół wykonuje różnorodny repertuar, śpiew zarówno grupowy, jak i solowy, bierze udział w imprezach na terenie gminy. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

 

Klub Seniora – zrzesza emerytów i rencistów z terenu Gminy Żabno. Zaprasza na spotkania okolicznościowe i wieczorki taneczne. Klub organizuje także wyjazdy i wycieczki dla swoich członków.

 

Zespoły Folklorystyczne: „Otfinowianie” i „Bobrowianie” – zajęcia dla pasjonatów obejmujące naukę i doskonalenie tańca, śpiewów i obyczajów ludowych, programów tanecznych i obrzędowych. Zespoły biorą udział w festiwalach i przeglądach (także za granicą) oraz w uroczystościach gminnych i lokalnych.

 

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych zajęć i udziału w nich można uzyskać w sekretariacie Gminnego Centrum Kultury w Żabnie tel. 14 645-66-79 lub bezpośrednio u instruktorów.

Zachęcamy do skorzystania z oferty Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

 

Vsynod

cmentarz

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1