Dnia 15 sierpnia 2018 r. w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas Mszy św. o godz. 11, odbyło się uroczyste liturgiczne objęcie urzędu Proboszcza w naszej parafii przez Ks. Jerzego Kawika.

Czcigodny Księże Proboszczu. Drogi Księże Jerzy.

Każdy 15 sierpnia to dzień, w którym oczy nasze patrzą w niebo, bo to miejsce przebywania Maryi ale również cel naszego pielgrzymowania.

Pragniemy, aby tegoroczne Wniebowzięcie stało się dniem szczególnym w Twoim kapłańskim życiorysie – oto w Twojej niebiańskiej „Księdze Życia” pojawił się nowy rozdział: „Proboszcz parafii p.w. Ducha Świętego w Żabnie”. Autorem dalszych stron w tej Księdze - ufamy, że pełnych najpiękniejszych zapisów - będzie Twoja ofiarna działalność kapłańska dla dobra tutejszego ludu Bożego.

W imieniu całej wspólnoty parafialnej wraz z Radą Duszpasterską pragniemy Cię zapewnić, że nasze serca są otwarte na przyjęcie Twojej posługi duszpasterskiej, byś mógł realizować Jezusowe słowa powiedziane do Szymona Piotra: „Paś owce moje” (J 21,16).

Niech Duch Święty wspomaga Twoje wysiłki, byś mądrze, odpowiedzialnie i z odwagą pełnił Twoje posłannictwo pasterskie, a Matka Najświętsza wraz ze swoim Synem Jezusem Chrystusem, niech wspierają Cię w każdym dniu posługi duszpasterskiej. Szczęść Boże!

Autor fotografii: Oliwia Owca