Drogi Księże Proboszczu! Spotykamy się na dzisiejszej Eucharystii, aby złożyć dziękczynieniem Bogu za 11 lat Księdza posługi w naszej wspólnocie – parafii pod wezwaniem Ducha Świętego w Żabnie.

Dziś dziękujemy Bogu, że postawił na naszej drodze wspaniałego kapłana oddanemu Bogu i życzliwego ludziom, energicznego w działaniu, rozmodlonego, otwartego na potrzeby innych i służącego pomocą. Prawdziwego Ojca i Pasterza parafii.

Dziękujemy Księże Proboszczu za udzielane nam sakramenty święte, za kapłańskie błogosławieństwo, za wszelkie prace, które upiększyły naszą świątynię i jej otoczenie. Księdza zasługą pozostanie gruntowny remont kościoła, powstanie Ogrodu Różańcowego wraz z placem zabaw dla dzieci, adaptacja byłych zabudowań gospodarczych z przeznaczeniem dla grup parafialnych, uporządkowanie i skatalogowanie cmentarza i wiele, wiele innych…

Wdzięczni jesteśmy za wsparcie i motywowanie nas do pogłębiania życia duchowego, za co piątkową adorację Najświętszego Sakramentu, za nabożeństwo fatimskie, za to, że tak wielu chorych może co niedzielę przyjmować Komunię świętą. Dziękujemy, że już od wczesnych godzin rannych Ksiądz na nas w konfesjonale, by prostować nasze, często pogmatwane drogi życia i prowadzić do Chrystusa.

Nie zawsze byliśmy wdzięczni, czasem dostarczaliśmy Księdzu gorzkich chwil… Dzisiaj z serca prosimy o wybaczenie przykrości, jakich Ksiądz doznał z naszego powodu.

Czcigodny Księże Proboszczu, jak powiedział Kohelet: „wszystko ma swój czas”. Ale gdy jeden etap życia się kończy, to kolejny się rozpoczyna. Na ten nowy czas życzymy entuzjazmu, by nie tracić smaku kapłaństwa, by wciąż patrzeć na ludzi ciepło i wyrozumiale, nadal wzmacniać w nich wiarę, nadzieje i dobroć. Cierpliwości i optymizmu, nawet gdy sytuacje nie optymistyczne. Siły, by porywać się na nowe cele, realizacji osobistych planów. Życzymy także zdrowia i dobrej kondycji, by jak najdłużej, na rowerze łapać wiatr.

„Wiara – to ufność więc zawsze jedna

Nadzieja – to czas bez pożegnań”

Cieszymy się i dziękujemy, że nowy etap życia spędzi Ksiądz w naszej wspólnocie parafialnej. Szczęść Boże!