W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte będą w odmiennym porządku: 6.30, 8.00, 10.00 i 17.00. Po Sumie, której będzie przewodniczył neoprezbiter ks. Piotr Pawecki, nasz praktykant, będzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Dziękujemy gospodarzom ołtarzy za przyjęcie nas na swoje posesje. Prosimy poszczególne rejony parafii o pomoc w przygotowaniu dekoracji ołtarzy. Do udziału w procesji zachęcamy wszystkich wiernych (dzieci, młodzież i starszych), niezależnie od Mszy św., w której uczestniczymy. Prosimy szczególnie: dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych z klasy III, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, harcerzy oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy poniosą baldachim. Prosimy też, aby na procesję grupy parafialne przygotowały, a następnie poniosły feretrony. Na procesję prosimy zabrać ze sobą książeczki do nabożeństwa oraz śpiewać pieśni eucharystyczne.

Przed uroczystością spowiadamy codziennie na wszystkich mszach świętych oraz w środę od godziny 16.30. W uroczystość Bożego Ciała świeccy szafarze udadzą się z Komunią św. do chorych o godzinie 9.00.

W Boże Ciało o godzinie 16.30 będą Nieszpory Eucharystyczne. Po nieszporach Msza św. wieczorna.

W czasie Oktawy Bożego Ciała - codziennie, po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna, a w niedzielę, tj. w Oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna będzie po sumie (zamiast wieczorem). Na wszystkie procesje zapraszamy dzieci z klasy III w strojach komunijnych oraz dzieci sypiące kwiaty - wraz z rodzicami. Postarajmy się, aby podtrzymać w naszej parafii tradycję procesji eucharystycznych.