• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

To będzie wyjątkowy Dzień Dziecka, podczas którego będzie można przejść przez afrykański busz, oswoić lwa, żyrafę oraz słonia. Już dziś zaplanujcie czas.

 

 

 

 

20 maja o godzinie 15.00 na terenie Muzeum Etnograficznego przy ul. Krakowskiej 10 w Tanowie rozpocznie się wielkie misyjne świętowanie organizowane przez Stowarzyszenie „Inicjatywa Młodzi Misjom”.  Jedną z atrakcji będzie zdobywanie sprawności „Indeksu Małego Misjonarza”.  - Mali odkrywcy muszą wykonać wiele zadań: przejść przez afrykański busz, oswoić lwa, żyrafę oraz słonia, przenieść kosz na głowie, złowić rybkę, wykonać afrykańską biżuterię, a także odbyć szybką podróż dookoła świata i odgadnąć ciekawostki o różnych państwach. Dużo śmiechu i dobra zabawa – gwarantowane – mówi Paulina Piątek, rzecznik prasowy Misyjnego Święta Dzieci.

Na to wydarzenie zaproszone są całe rodziny, Ogniska Misyjne, najmłodsi z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, dziewczynki z DSM, ministranci, kolędnicy misyjni w swoich strojach.

„W każdym zakątku Muzeum Etnograficznym wyrośnie chatka charakterystyczna dla poszczególnych kontynentu. Najmłodsi będą mogli poznać realia życia swoich rówieśników z Azji, Ameryki oraz Afryki. Usłyszą historię z misji w Kamerunie i Boliwii, dzięki zaproszonym misjonarzom. Dajemy także szansę zaprezentowania swojego talentu. Na godzinę przekażemy mikrofon i scenę najmłodszym, by uświetnili to święto swoim występem” – dodaje Paulina Piątek.

Misyjne Święto Dzieci to także okazja do podsumowania projektu „Missao: Amazonia” Stowarzyszenia IM2 oraz do aktywnej misyjnej ewangelizacji. Inicjatywa Młodzi Misjom zrzesza grupę młodych ludzi, którym nie jest obojętny wymiar misyjny Kościoła.

Stowarzyszenie organizuje spotkania z dziećmi oraz młodzieżą, uwrażliwia ich na potrzeby rówieśników oraz realia życia na innym kontynencie. Z działalnością animacyjną wiąże się także konkretna pomoc materialna. „Wysłaliśmy kilka kontenerów, z których dary posłużyły placówkom szpitalnym i szkołom w Republice Środkowoafrykańskiej i Kamerunie. Zebraliśmy finanse na zakup wielu potrzebnych materiałów do budowy misji lub koniecznych w prowadzeniu ewangelizacji” – wylicza Paulina Piątek.

Projekt „Missao: Amazonia” polegał na zebraniu środków finansowych, by przy świetlicy parafialnej wybudować zaplecze kuchenne oraz zakupić nagłośnienie. Nazwa projektu pochodzi od lokalizacji parafii. W małej wiosce nieopodal Amazonki pracuje ks. Kazimierz Skórski. To dzięki niemu najmłodsi znajdują tam schronienie, posiłek i możliwość rozwoju. Zwieńczeniem dwuletniego projektu będzie wyjazd trzech wolontariuszek wraz z księdzem Piotrem Boracą w dżunglę Amazonii. Przez miesiąc sprawdzą czym charakteryzuje się praca w tych terenach, czym na co dzień trudni się misjonarz w Brazylii, a także będą mieć okazję do rozeznania swojego misyjnego powołania.

 

 

 

 

Napisane przez IM2/eb

Vsynod

cmentarz

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1