Milion 300 tysięcy złotych zebrano w diecezji dla poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach na Pomorzu. Wszystkie pieniądze zostały właśnie przelane na konta tamtejszych diecezji.

– To największa zbiórka w historii – mówi dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej, ks. Zbigniew Pietruszka. – Można powiedzieć, że do tej pory jeszcze żadna zbiórka pieniężna, która była organizowana na konkretny cel w naszej diecezji, nie była tak duża. Świadczy to o solidarności naszych diecezjan– dodaje ks. Zbigniew Pietruszka.

Przypomnijmy, w nawałnicy na Pomorzu zginęła jedna osoba, całkowicie zniszczonych jest 80 domów, ponad 1800 wymaga naprawy, a ponad 2300 gospodarstw poniosło straty w budynkach, lasach czy uprawach.

Napisane przez Dorota Kunc/RDN Małopolska