W sobotę  (23 września) w Limanowej, podczas spotkania młodzieży, zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na żywo hymn ŚDM Panama. Całość wydarzenia będzie można oglądać na bieżąco w Internecie dzięki transmisji online.

Na diecezjalne spotkanie młodzieży zgłosiło się ponad trzy i pół tysiąca osób. Zapisy trwały do 17 września, jednak organizatorzy przewidują, że młodych przybędzie jeszcze więcej. Do Limanowej w ten dzień wybierają się osoby również spoza diecezji. Jak zapewnia Alicja Majda – Okręgowy Animator Młodzieży, jest to wyjątkowe wydarzenie również w skali ogólnopolskiej w związku z premierą polskiej wersji hymnu ŚDM Panama.

– W przygotowaniach hymnu wzięło udział 140 osób. Większość z nich to przede wszystkim młodzież z okręgu limanowskiego. Wśród głosów można usłyszeć jeszcze członków chóru GOS.PL oraz wokalistów takich jak Marta Florek, Andrzej Skorupa, Iwona Młynarczyk czy ks. Łukasz Żurek - mówi Alicja. – Pomogli nam także profesjonalni instrumentaliści, nad całością czuwała Marysia Wrona - limanowska dyrygentka oraz Bartek Szułakiewicz - aranżer i kompozytor– podkreśla.

Polska stała się pierwszym krajem, który zaprezentował hymn w swoim języku. W szybkim tempie obiegł on Internet i znalazł się na największych polskich portalach. Aktualnie jego oglądalność sięga ponad 140 000 wyświetleń.

– Chcieliśmy w teledysku ująć wszystkie osoby, które brały udział w tworzeniu tego dzieła. Hymn opowiada o młodym człowieku po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie – jak schodzi z kanapy, zakłada wyczynowe buty i wyrusza z domu. Podkreśliliśmy, jak ważna jest wspólnota i to, że w tą wędrówkę wyruszamy razem. Przy okazji udało nam się przemycić nieco limanowskiego klimatu – wspomina z uśmiechem Alicja.

Jednak sobotni Synaj, to nie tylko prezentacja hymnu. W planie jest spotkanie Ewangelizacyjne w Parku Miejskim, Eucharystia oraz Uwielbienie. Spotkanie duchowo poprowadzi ojciec Remigiusz Recław. Swoją obecność zapowiedzieli również goście z KBO – ks. Emil Parafiniuk, Jakub Sienkiewicz i Karolina Błażejczyk.

Całość wydarzenia będzie prezentowana na bieżąco w Internecie http://synaj.aztv.pl/

– Dzięki kilku kamerom stacjonarnym oraz mobilnej przez cały czas trwania Synaju będzie można oglądać transmisje online z Limanowej. Pokażemy wszystko, co będzie działo się w parku czy na scenie, ale chcemy także oddać to, co będzie działo się wśród ludzi – świetną atmosferę – mówi Alicja.

Zachęcamy do obejrzenia polskiej aranżacji hymnu ŚDM https://www.youtube.com/watch?v=UJL9nlv6R7I.

Napisane przez Angelika Biernat; Portal Diecezji Tarnowskiej