Około półtora tysiąca dzieci i młodzieży spędzi wakacje dzięki pomocy Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ta charytatywna organizacja dofinansowała wypoczynek dla 51 grup.

Uczniowie z rodzin mniej zamożnych spędzają atrakcyjnie wolny czas nad morzem i w górach – mówi ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej.

- Dzieci, które wspieramy finansowo często po raz pierwszy wyjeżdżają na wakacje. To dla nich wielka radość, że z rówieśnikami mogą ten czas miło spędzić. My także się cieszymy, że możemy wspierać dzieci i rodziny potrzebujące - dodaje.

Diecezjalna Caritas na dofinansowanie letniego wypoczynku przeznaczyła 110 tys. złotych z funduszy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wyjazdy zorganizowały m.in. parafie i zgromadzenia zakonne.

Napisane przez Ewa Biedroń/RDN