• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Spotkanie z Izabelą Trojanowską i Dariuszem Rekoszem oraz wernisaż wystawy ikon Agnieszki Klich towarzyszyły tegorocznym obchodom Dnia Bibliotekarza i Dnia Działacza Kultury w Żabnie.

 

 

 

 

Uroczystości zorganizowały wspólnie instytucje kultury Gminy Żabno – Gminne Centrum Kultury i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie.

 

Okolicznościowe gratulacje i życzenia dla pracowników obu instytucji, a także dla wszystkich twórców i animatorów kultury z terenu gminy Żabno, złożyli na ręce Dyrektor Marty Warias, Burmistrz Żabna Stanisław Kusior wraz z zastępcą Zbigniewem Lustofinem.

 

Uroczystym obchodom towarzyszyło spotkanie z Izabelą Trojanowską, z którą o karierze, życiu zawodowym, a nawet rodzinnym i planach na przyszłość rozmawiał pisarz Dariusz Rekosz. Rozmowę urozmaicał pokaz prywatnych zdjęć artystki i fragmentów jej twórczości estradowej i filmowej. Nie zabrakło oczywiście piosenki „Wszystko czego dziś chcę”, którą artystka wykonała wspólnie z publicznością. Spotkanie z Izabelą Trojanowską i Dariuszem Rekoszem odbyło się w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

 

Dopełnieniem atrakcji wieczoru było otwarcie wystawy ikon autorstwa Agnieszki Klich. Autorka prac to mieszkanka Ilkowic. Jej pasją jest malarstwo, rysunek i fotografia. Realizuje się również jako technik konserwacji zabytków. Pracowała przy odnowie Kościoła Mariackiego w Krakowie, Wawelu czy Katedry Kieleckiej. Największą satysfakcję przynosi jej jednak pisanie ikon i w tym kierunku poszła jej droga artystyczna. Swoje prace wystawiała w Krakowie, Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej i Radłowie. W Żabnie jest to jej druga autorska wystawa. Wystawę „Światło ikony” można  zwiedzać do końca maja w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury.

 

Bankiet, który odbył się na zakończenie uroczystości był okazją do spotkania, bezpośrednich rozmów i wspólnych fotografii z obiema artystkami.

 

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Żabna Stanisław Kusior. Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Gazeta Krakowska, Radio RDN Małopolska i Nowa Gazeta Żabnieńska.

 

Artykuł dzięki uprzejmości Pani Magdaleny Dziura

Vsynod

cmentarz

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1