27 kwietnia 1956 roku uchwalono ustawę dopuszczającą aborcję. Do 7 stycznia 1993 roku - jak twierdzą polscy obrońcy życia - wykonano ponad 20 mln aborcji. Niech dzień uchwalenia ustawy stanie się dniem wołania do Boga o miłosierdzie dla całego narodu.

Episkopat Pol­ski w liś­cie do rządu PRL w 1970 roku podał wstrząsającą infor­ma­cję, że w ciągu jed­nego roku ginie w Polsce ok. jed­nego mil­iona nien­ar­o­d­zonych dzieci. Potrzeba więc naszej pokuty, mod­l­itwy, postu i ofi­ary na rzecz obrony życia każdego człowieka od momentu poczę­cia. To jest sprawa sum­ienia każdego człowieka, do którego dotrą te słowa.

Bóg – jedyny Dawca i Pan Życia, poprzez swoich proroków ostrzegał: „Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi!”. Sługa Boży ksiądz kardynał Stefan Wyszyński i  bł. Jan Paweł II, jeszcze jako kardynał, wielokrotnie ostrzegali przed tragicznymi konsekwencjami tej straszliwej „rzezi niewiniątek”, która wydarzyła się w naszym kraju.

Bóg – Dawca Życia jest Bogiem Wszechmocnym i Miłosiernym. Prośmy Go więc z głęboką skruchą i pokorą, ale także z wielką ufnością o przebaczenie winnym i o miłosierdzie dla całego narodu.

Niech każdy katolik, do którego dotrze ten apel, 27 kwietnia włączy się w narodową ekspiację poprzez uczestnictwo we Mszy świętej, odmówienie Różańca świętego czy Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Prośmy i zachęcajmy innych do włączenia się w obchody Narodowego Dnia Pokuty za grzechy przeciw życiu człowieka.

Niech dzień 27 kwietnia stanie się ogólnonarodowym wielkim modlitewnym wołaniem do Boga o przebaczenie i miłosierdzie dla całego narodu.

Więcej informacji: http://dlazycia.info/