Zbliża się wielka chwila spotkania z Jezusem Miłosiernym w Obrazie Jezu Ufam Tobie, który w peregrynacji diecezjalnej przybędzie do nas, aby rozpalić nowe ognisko Bożego Miłosierdzia iskrą z Łagiewnik. Zachęcamy do zapoznania się z planem peregrynacji oraz do włączenia się w wielką modlitwę naszej parafii o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

Obraz przybędzie do parafii z Niecieczy o godzinie 17.00. W kościele gromadzimy się najpóźniej do godziny 16.15. Oczekując na Obraz rozpoczniemy wspólne czuwanie modlitewne.

O 16.45 wyjdziemy wszyscy z kościoła na plac kościelny i plac przed szkołą, aby uczestniczyć w ceremonii przyjęcia Obrazu. Po powitaniu Obrazu w kościele będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Piotrowskiego, a następnie rozpocznie się całodobowa adoracja w różnych grupach parafialnych. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości przychodzić na nocną adorację według wyznaczonych rejonów parafii. Chcemy, aby przez całą noc trwała adoracja. Będzie to adoracja w ciszy.

W kaplicy św. Anny wystawiona jest księga łask i czynów miłosierdzia. Wpisujmy w ciągu tej doby podziękowania i prośby, zobowiązania oraz osobiste akty zawierzenia Bożemu Miłosierdziu. Będą one odczytane we wtorek podczas Godziny Miłosierdzia.

Postarajmy się, aby w każdym domu był pamiątkowy obraz Miłosierdzia Bożego, z którym przyjdziemy do kościoła na Mszę św. na zakończenie peregrynacji.

Msza św. o godzinie 17.00 będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio RDN Małopolska. Niech chorzy, starsi, pozostający w domu tą drogą łączą się z parafią, skupioną wokół Obrazu w kościele. Postarajmy się im to umożliwić.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI - 13 - 14 X 2014 R.

Za pomoc w przygotowaniu nas na to wydarzenie dziękujemy ks. Maciejowi Kucharzykowi.

AKT ZAWIERZENIA ŚWIATA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.

Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002