Image W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. W ten sposób możemy zadecydować, aby 1 % naszego podatku został przekazany na cele,  które sami wybierzemy. Nic na tym nie stracimy, wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie.

W związku z tym Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, aby przekazali 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Na stoliku w kościele znajdują się ulotki informacyjne, które można zabrać do domu.  Informacja ta jest także na plakacie w gablocie.

Podobnie jak w roku ubiegłym na zeznaniu podatkowym PIT wystarczy wpisać w odpowiedniej rubryce nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej, NR KRS 0000211791 oraz wyliczoną kwotę przekazywanego 1% podatku. Urzędy Skarbowe przekażą te pieniądze do Caritas.

Zachęcamy gorąco do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Również Stowarzyszenie Rodzin Katolickich prowadzi podobną akcję.

Opublikował: Ks. Antoni Mikrut