Arcybiskup Wiktor Skworc został Honorowym Obywatelem Tarnowa. Uroczyste wręczenie tytułu odbyło się 6 stycznia, w dniu 14. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej przez byłego ordynariusza diecezji tarnowskiej. Do Katowic pojechała delegacja biskupów, księży i tarnowskich samorządowców.

Po Mszy św. odprawionej w katowickiej archikatedrze, uroczystości odbyły się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Oprócz samego tytułu, arcybiskup otrzymał też specjalny pamiątkowy medal.

Tytuł Honorowego Obywatela został przyznany arcybiskupowi, jak czytamy w uchwale Rady Miejskiej, „w uznaniu wybitnych zasług dla społeczności miasta Tarnowa i Ziemi Tarnowskiej, lata posługi w kierowaniu wspólnotą wiernych w Diecezji Tarnowskiej, trwałe efekty współpracy z samorządem, w szczególności wychowania dzieci i młodzieży, kształtowania dobra obywateli i społeczeństwa, inicjatywy związane z pomocą potrzebującym, chorym i niepełnosprawnym, za ideę „okna życia”, a także za troskę o duszpasterstwo diecezjalne, za budowanie nowych, dobrych relacji ponad podziałami, za piękną ideę organizacji Dni Judaizmu w Kościele Katolickim w Tarnowie i szereg innych inicjatyw, a przede wszystkim troskę o Miasto”.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej