W diecezji tarnowskiej 69,2 proc. wiernych chodzi na niedzielną Mszę św. a 23,8 proc. przyjmuje Komunię św. – wynika z najnowszych badań. W przypadku frekwencji oznacza to spadek o 1,3 proc. Liczba osób przyjmujących Komunię św. jest wyższa o 0,7 proc.

Wskaźniki praktyk religijnych opracowano na podstawie liczenia wiernych w kościołach 16 października br.

- To wysokie wskaźniki praktyk religijnych - mówi ks. Paweł Płatek, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w tarnowskiej kurii. „W diecezji tarnowskiej dzięki chrześcijańskim rodzinom i gorliwej pracy kapłanów, duża jest świadomość ludzi, że ich życie religijne opiera się na niedzielnym spotkaniu z Bogiem podczas Eucharystii. Minimalny spadek frekwencji o ponad jeden procent nie świadczy o zachwianiu wskaźnika dominicantes” – dodaje ks. Płatek.

Najwięcej ludzi chodzi do kościoła w dekanacie Ujanowice - 89 proc., a najmniej w dekanacie Bochnia–Zachód - 56,7 proc. Komunię świętą też najwięcej osób przyjmuje w dekanacie Ujanowice - 33,6, a najmniej w dekanacie Mielec - Południe - 16,1 proc. Z danych wynika także, że więcej ludzi chodzi do kościoła na terenach wiejskich. W samym Tarnowie frekwencja wyniosła 53,3 a w Nowym Sączu 51 proc.

Źródło: Internetowy Dziennik Katolicki