Drodzy Parafianie

W czasie Świąt Bożego Narodzenia, po raz kolejny, z miłością i pokorą zatrzymamy się przed Żłóbkiem nad Tajemnicą Wcielenia Bożego Syna i "pełni wdzięczności przyłączymy sie do tego śpiewu wszystkich wieków, który łączy niebo i ziemię, aniołów i ludzi" (Benedykt XVI).

Razem z pasterzami pośpieszymy do ubogiej groty betlejemskiej, by oddać hołd nowo narodzonemu Jezusowi, " który stał się dzieckiem, by spotkać człowieka"(bł. Jan Paweł II).

Z tej okazji, w imieniu całej wspólnoty kapłańskiej w Żabnie życzę wszystkim drogim Parafianom, aby czas Świąt był dla każdego okazją do osobistego spotkania z Jezusem, odnowienia ducha, umocnienia więzi z drugim człowiekiem, wzmocnienia więzi rodzinnych. Niech rozjaśni mroki tego, co trudne, niech umocni w Was, co kruche i słabe. Wszystkim chorym, osamotnionym, dźwigającym ciężar ubóstwa niech Boża Dziecina przybliży nadzieję lepszego jutra.

Niech przyjście Jezusa na świat w osobie małej Dzieciny przyniesie błogosławione owoce Ducha i zdroje Bożego Miłosierdzia na każdy dzień Nowego 2012 Roku.

Serdecznymi słowami życzeń obejmuję wszystkich parafian, zarówno mieszkających w Żabnie, jak również rozsianych na różnych kontynentach świata.