Image Biskupi pomocniczy, księża, siostry zakonne i świeccy z diecezji tarnowskiej wybierają się na ingres arcybiskupa Wiktora Skworca do archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach. Uroczystości odbędą się w sobotę 26 listopada o godz. 11.00. Ingres będzie transmitowany przez Radio RDN Małopolska.

Metropolita katowicki prosi, by nie przynosić kwiatów. W czasie liturgii będzie możliwość finansowego wsparcia Funduszu Stypendialnego dla Młodzieży im. bł. ks. Emila Szramka, prowadzonego przez archidiecezję katowicką.

Biskup tarnowski Wiktor Skworc, decyzją Ojca Świętego Benedykta XVI, został 29 października, arcybiskupem metropolitą katowickim.

Nowy pasterz archidiecezji katowickiej ma 63 lata, pochodzi ze Śląska. Urodził się w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach, poznał trud pracy w kopalni, był wikariuszem w jednej z katowickich parafii i kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Katowicach. Ponadto abp Skworc był sekretarzem i kapelanem biskupa katowickiego Herberta Bednorza. Ze Śląska przyszedł do Tarnowa. Po 14 latach pasterzowania diecezji tarnowskiej, powraca na Śląsk jako metropolita katowicki.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej