Image Ludzie nauki, księża, siostry zakonne, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń z całej diecezji tarnowskiej przyjechali do Tarnowa, by spotkać się z arcybiskupem Wiktorem Skorcem, który w najbliższym czasie obejmie diecezję katowicką. Taka okazja była przez cały dzień w środę, 16 listopada w Domu Biskupów Tarnowskich.

Abp Wiktor Skworc powiedział, że bardzo chciał się spotkać z diecezjanami, których prosi o modlitwę.

Prosił również, aby zamiast kwiatów i innych darów złożyć ofiarę na budowę hospicjum stacjonarnego w Tarnowie. Także podczas sobotniej Mszy św. 19 listopada będzie można wesprzeć powstanie hospicjum 'Via Spei'.

Uroczystość w katedrze będzie podziękowaniem za posługę arcybiskupów Wiktora Skworca i Stanisława Budzika. Msza św. rozpocznie się w sobotę o 10.30 i będzie transmitowana przez Radio RDN Małopolska (http://www.rdn.pl/).

Przed wyjazdem na Śląsk, abp Wiktor Skworc odwiedził diecezję tarnowską i miejsca, które są mu szczególnie bliskie. Pasterz diecezji był m.in. w Nowym Sączu, Szczepanowie, Krościenku i w Starym Sączu. To podróż pełna wspomnień i podziękowań.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej