Image Umiłowani Bracia i Siostry! „Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa!" (Ef 5,20) – te słowa zapisane przez św. Pawła w liście do Efezjan odnosimy w tych ostatnich tygodniach roku liturgicznego także do naszej rodziny diecezjalnej. Nominacje Biskupa Wiktora Skworca na Arcybiskupa katowickiego i Biskupa Stanisława Budzika na Arcybiskupa lubelskiego skłaniają nas bowiem do wyrażenia wdzięczności Bogu i Księżom Arcybiskupom za ich ofiarną pracę w Kościele tarnowskim.

Dlatego zapraszamy Was do uczestniczenia we Mszy świętej dziękczynnej, jaka zostanie odprawiona w tarnowskiej Katedrze dnia 19 listopada o godz. 10:30. W Eucharystii, w której weźmie udział Metropolita krakowski – kardynał Stanisław Dziwisz wyśpiewamy dziękczynne Te Deum za obfite owoce biskupiej posługi w naszej diecezji Księży Arcybiskupów Wiktora i Stanisława.

† Wiesław Lechowicz † Andrzej Jeż

Biskupi Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej

Tarnów, 9 listopada 2011 r.