Image W niedzielę, 16 października 2011r., odbył się w Nowym Sączu kolejny diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Zgromadził on wiele osób, rodzin i wspólnot z terenu diecezji tarnowskiej – również z naszej parafii, nie tylko katolików, ale wszystkich tych, którzy chcieli zamanifestować, jak wielką wartością jest życie ludzkie i tradycyjna rodzina.

Uczestnicy chcieli pokazać jak ważne jest ludzkie życie. Nieśli transparenty z napisami 'Życiu mówimy tak" lub 'Moje życie w twoich rękach". Po drodze słuchano słów Ojca Świętego. Marsz propagował rodzinę jako nierozerwalny związek kobiety i mężczyzny - powiedział organizator Jacek Bulzak.

Duża część uczestników zgromadziła się już o godz. 12.00 na Mszy św. w kościele Matki Bożej Niepokalanej (Millenium), pod przewodnictwem kanclerza Kurii tarnowskiej, ks. Adama Nity, inni przybyli po Mszy św. Ok. 13.15, rozpoczął się przemarsz głównymi ulicami miasta. Na przywitanie Marszu na Rynku wypuszczono kilkaset gołębi, przywiezionych przez członków sekcji heleńskiej Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Następnie miało miejsce wystąpienie p. Mariusza Dzierżawskiego, z Fundacji PRO – Prawo do życia, który gorąco zachęcał do dalszej walki w obronie życia nienarodzonych. Przemawiała także vice-prezydent Nowego Sącza, Bożena Jawor, współorganizator Marszu.

Ok. godz. 15.00 rozpoczęła się druga część imprezy – koncerty zespołów muzycznych. Występy grup: Love Story oraz Moniki Kuszyńskiej z zespołem spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności. Organizatorzy zapewnili również poczęstunek.

W organizację Marszu włączyły się liczne osoby i instytucje, m.in.: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Akcja Katolicka, Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, Kuria tarnowska, Urząd Miasta Nowego Sącza, pracownicy sądeckich DPS-ów oraz MOSiR w Nowym Sączu, katolickie poradnie rodzinne, duchowni i świeccy. Nad bezpieczeństwem uczestników Marszu czuwali: Policja, Straż Miejska oraz Straż Graniczna.

Patronat nad Marszem objęli: Biskup tarnowski Wiktor Skworc oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Marszu (www.marszprolife-tarnow.pl).

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są  na Portalu Diecezji Tarnowskiej:

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej & RDN Małopolska