Image 22 października odbędzie się Jubileuszowa – X Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Tarnowskiej, do matki kościoła tarnowskiego – Bazyliki Katedralnej. Pielgrzymka ta, będąca jednocześnie Jubileuszem Nauczycieli, ma być okazją do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za dar sumiennych nauczycieli i wychowawców.

Zaproszeni na nią są wszyscy duszpasterze, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy oświaty oraz ci, którym zależy na dobrym wychowaniu przyszłego pokolenia.

U stóp Matki Bożej Bolesnej podczas Mszy Świętej koncelebrowanej wraz z Waszymi duszpasterzami o godz. 11.00, dziękować będziemy za otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo na trud nauczania i wychowania młodego pokolenia. By „nie zmarnować skarbu wiary i pobożności pokoleń tarnowskich wiernych – jak napisał w liście na Jubileusz Ojciec Święty Benedykt XVI.

Biskup tarnowski Wiktor Skworc, zaprasza wszystkich, którym wychowanie młodego pokolenia Polaków leży na sercu. "Spotkajmy się na wspólnej modlitwie i zamyśleniu nad naszym nauczycielskim powołaniem. Niech nie zabraknie żadnego nauczyciela-wychowawcy, któremu bliskie jest dzieło wychowania realizowane przez Kościół. Zapraszam was do wspólnego pielgrzymowania do katedry – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Niech obecność w tym szczególnym miejscu, przyniesie rodzinom oraz wszystkim pielgrzymującym do katedry potrzebne łaski, duchową pomoc w trudnych sytuacjach życiowych i umocnienie w wierze." - napisał pasterz diecezji w zaproszeniu wystosowanym na Jubileusz Nauczycieli.

Program pielgrzymki

10.00 - wykład: Stefania Łącka - anioł dobroci i wrażliwości - ks. dr Ryszard Banach

11.00 - uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca

12.30 - spotkanie integracyjne (aula Jana Pawła II)