Image Wystawy, koncerty, wykłady przygotowano w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Tarnowie. Spotkaniom będą towarzyszyć słowa Jana Pawła II „Nie lękajcie się iść za Chrystusem”. Poniżej przedstawimy program XXVI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej: 16 - 23.10.2011 r.

„Nie lękajcie się iść za Chrystusem” JPII

15 października, sobota

7.00 wyjazd sprzed Wyższego Seminarium Duchownego

Pielgrzymka dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II prowadzi ks. prałat Kazimierz Góral. Lipnica Murowana- Rajbrot – Pasierbiec. Msza św. w kościele pw. bł. Jana Pawła II w Rajbrocie.

16 października, niedziela

16.30 Bazylika Katedralna. Inauguracja XXVI TKCh. Msza św. pod przewodnictwem ks. prałata Kazimierza Górala. Oprawa liturgiczna – Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Oprawa muzyczna - Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes" pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty.

17.30 Klub Inteligencji Katolickiej, Rynek 24. Sacrum 2011 - wernisaż wystawy poplenerowej malarstwa (Tuchów 2011). Otwarcia dokonaks. prałat Tadeusz Bukowski, Diecezjalny Duszpasterz Środowisk Twórczych. Recytacje wybranych tekstów Jana Pawła II – Piotr Gładysz i Grzegorz Komorowski oprawa muzyczna - uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.

19.30 Aula Wyższego Seminarium Duchownego, ul. Piłsudskiego 6. Koncert muzyki poważnej w wykonaniu zespołu Pawła Krupskiego "Univarious" (Warszawa).

17 października, poniedziałek

17.00 Klub Inteligencji Katolickiej, Rynek 24. Wychowanie w kulturze i poprzez kulturę - wykład poprowadzi ks. dr Bogusław Połeć - dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

18.30 Ratusz. Pieśń Wawelu - spektakl. Teksty: Karol Wojtyła, Stanisław Wyspiański, scenariusz i reżyseria: Wojciech Markiewicz, wykonawcy: Halina Łabonarska oraz Wojciech Markiewicz, Piotr Gładysz i Grzegorz Komorowski, chór kameralny „Vox Animae" z GCK w Żabnie pod dyrekcją Grzegorza Majki, muzyka: Juliusz Łuciuk, Grzegorz Majka, Stanisław Radwan.

18 października, wtorek

17.00 Klub Inteligencji Katolickiej, Rynek 24. Rozumienie kultury chrześcijańskiej - wykład poprowadzi prof. Włodzimierz Dłubacz dyrektor Studium Filozofii KUL.

19 października, środa

17.00 Klub Inteligencji Katolickiej, Rynek 24. „Nie lękajcie się ..." - sens papieskiego wezwania dzisiaj. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II)

18.30 Aula Wyższego Seminarium Duchownego, ul. Piłsudskiego 6. Spotkanie z Pawłem Woldanem reżyserem filmu „Prymas w Komańczy".

19.30 Kościół XX Filipinów, ul. Piłsudskiego 9. Recital akordeonowy Macieja Frąckiewicza - w programie m.in. utwory J.S Bacha i C. Francka.

20 października, czwartek

16.00 Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 13, ul. Starodąbrowska 4. "Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać..." w 110 rocznicę urodzin i 30 rocznicę śmierci Prymasa Stefana Wyszyńskiego - prelekcja Urszula Szuster.

18.00 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Krakowska 4. 225 lat Diecezji Tarnowskiej wykład poprowadzi ks. dr Ryszard Banach. Promocja książki Barbary Sawczyk „Karol Wojtyła w diecezji tarnowskiej. Kalendarium z wyborem tekstów".

21 października, piątek

19.30 Aula Wyższego Seminarium Duchownego, ul. Piłsudskiego 6. Recital fortepianowy prof. Andrzeja Jasińskiego (Akademia Muzyczna w Katowicach). W programie utwory Fryderyka Chopina.

22 października, sobota

17.00 Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej, ul. Panny Marii 1. Jan Paweł II – droga do świętości - program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży licealnej.

23 października, niedziela

10.30 Bazylika Katedralna. Zakończenie XXVI TKCh. Msza św. z homilią pod przewodnictwem ks. dr Jacka Nowaka - rektora WSD w Tarnowie. Oprawa liturgiczna – Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Oprawa muzyczna – Chór Katedralny „Pueri Cantores Tarnovienses" pod dyrekcją ks. dr. Grzegorza Piekarza.

Muzeum Diecezjalne (Plac Katedralny 6). Wystawa z cyklu: „Poznajmy Nieznane" obraz Piotra Stachiewicza „Krakowska Madonna" można oglądać w dniach 16-23 października w godzinach otwarcia Muzeum.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej