Image Piętnastu kapłanów diecezji tarnowskiej wyjeżdża do pracy duszpasterskiej za granicę. Wśród nich jest ksiądz Grzegorz Michalec, który pracował w naszej parafii w latach 2008-2010. We wtorek, 7 czerwca, biskup tarnowski Wiktor Skworc posłał ich uroczyście podczas spotkania w Kurii Diecezjalnej. Będą głosić Ewangelię w Europie i na Wschodzie.

Na kapłanów czekają placówki duszpasterskie m.in. w Wielkiej Brytanii, Norwegii, w Niemczech i we Włoszech. Kapłani pojadą także do Kazachstanu i na Ukrainę. Dwóch duchownych rozpocznie przygotowania do wyjazdu do Afryki w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

- Wchodzimy w pewną tradycję diecezjalną i spełniamy prośbę Ojca Świętego Benedykta XVI, który będąc w naszym kraju prosił księży, by głosili Ewangelię tam, gdzie wyjeżdżają  polscy obywatele, katolicy” - podkreśla bp Wiktor Skworc.

Księża poznali język i potrzeby wspólnot, do których zostali posłani, podczas wakacyjnych pobytów i dłuższych praktyk.

- Byłem w Kazachstanie trzy lata i podjąłem decyzję o wyjeździe. Biskup Janusz Kaleta, pochodzący z diecezji tarnowskiej został niedawno ordynariuszem Karagandy w Kazachstanie. Potrzebuje on kapłanów, bo to kraj przesiąknięty ateizmem – mówi ks. Cezary Paciej.

Ponadto siedmiu kapłanów od nowego roku akademickiego rozpocznie studia na KUL-u i UKSW. Będą studiować m.in. katechetykę, socjologię, prawo kanoniczne i homiletykę.

Księża posłani do pracy duszpasterskiej:

Ks. Kwiek Jacek - PMK Francja

Ks. Głodzik Sławomir PMK – Francja