Image W niedzielę 19 czerwca przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II, a także święto rodzin w ramach 225-lecia diecezji tarnowskiej. Obecność w Starym Sączu będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu i Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI za dar nowego, tak bliskiego nam błogosławionego – napisał bp Wiktor Skworc w komunikacie do wiernych.

Mszy Świętej przewodniczył będzie kard. Stanisław Ryłko - Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich oraz bp Wiktor Skworc, bp Wiesław Lechowicz i bp Andrzej Jeż.

Wspólne świętowanie obejmie również Festyn Rodzinny organizowany tradycyjnie już przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej oraz Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II ze Starego Sącza. W jego ramach przewidziano wiele atrakcji, występy zespołów religijnych i folklorystycznych, pokaz mody staropolskiej organizowany we współdziałaniu z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, degustacje potraw regionalnych oraz występ Kabaretu OT.TO.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w naszej parafii pragnie zaprosić wszystkich chętnych do przeżycia tego spotkania w Starym Sączu. Będzie zorganizowany wyjazd 19 czerwca - szczegóły w zakrystii.

Komunikat Biskupa: Zaproszenie na diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II i Jubileusz Rodzin do Starego Sącza- Niedziela 19 czerwca 2011 r.

Program:

11.00 - Eucharystia – przewodniczy ks. kard. ST. Ryłko. Uhonorowanie zasłużonych rodzin

13.30 - Zespół FIAT – Zawsze Jestem Na TAK

Kuchnia Regionalna

14.35 - Pokaz mody staropolskiej - Muzeum Okręgowe z Nowego Sącza

14.45 - Zabawy integracyjne dla dzieci

15.30 - Zespół Regionalny SĄDECZOKI

16.30 - Kino dla dzieci - Wydawnictwo PROMYCZEK

17.00 - Koncert Kabaretu OT.TO

18.15 - Rozstrzygnięcie loterii fantowej

19.00 - Zespól University of P.A.G.O.R.