Image Rozpoczynamy przygotowania parafii do uroczystości prymicyjnych ks. mgr Pawła Górowskiego, które będziemy przeżywali w najbliższą niedzielę (29 maja) o godzinie 11.00. Do prymicji przygotowujemy się przede wszystkim modlitwą. Będziemy w ten sposób towarzyszyć diakonowi Pawłowi w czasie jego tygodniowych rekolekcji przed świeceniami kapłańskimi, które przyjmie w bazylice św. Kazimierza w Radomiu w najbliższą sobotę (28 maja o godzinie 10.00).

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w intencji diakona Pawła. Także codziennie – od poniedziałku do piątku -  po Mszy św. o 6.30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Anny, z intencją modlitewnego wspierania diakona Pawła.

Do prymicji chcemy też przygotować się zewnętrznie, aby te wielkie wydarzenie parafialne na długo pozostały w naszej pamięci. Ponawiamy apel o udekorowanie posesji przy ulicy Dąbrowskiego, gdzie ks. Prymicjant będzie uroczyście wjeżdżał do rodzinnej parafii. Prosimy też o udekorowanie posesji przy ul. Jagiełły – tamtędy bowiem Prymicjant oraz Jego goście będą przechodzili do budynku Szkoły Podstawowej. Prosimy mieszkańców bloków przy ul. 3.Maja o udekorowanie otoczenia bloku zamieszkania rodziny ks. Prymicjanta oraz placu kościelnego.

Ks. Prymicjant przyjedzie do parafii w sobotę ok. godziny 17.00. Po przywitaniu na granicy parafii, od strony Odporyszowa, przybędzie do kościoła, gdzie odprawi nabożeństwo majowe poprzedzone krótką akademią przygotowaną przez DSM. Prosimy młodych rowerzystów, chłopców i dziewczęta, aby na udekorowanych rowerach towarzyszyli ks. Prymicjantowi w sobotę około godziny 17.00 w jego uroczystym przyjeździe do parafii – na trasie od stacji paliw do kościoła.

Prosimy również,  aby we Mszy św. prymicyjnej i procesji wzięły udział: LSO, DSM oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Przygotujmy także feretrony do procesji. Zapraszamy też małe dzieci do sypania kwiatów. Wszystkich prosimy, aby ofiarowali niedzielną Komunię św. w intencji naszego Prymicjanta.