Image Dnia 19 maja w sali konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbędzie się sesja naukowa „Jubileusz 225-lecia diecezji tarnowskiej czasem radości i dziękczynienia za wielkie dzieła Boże”. Do udziału zapraszają biskup tarnowski Wiktor Skworc i starosta Mieczysław Kras. Współorganizatorem jest Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Sekcja w Tarnowie.

Ks. dr Marek Łabuz przedstawi zarys dziejów diecezji tarnowskiej, o przemianach w administracji rządowej i samorządowej w okresie istnienia diecezji opowie dr Anna Gądek.

Ks. dr Marek Podgórski przybliży pracę duszpasterską kapłanów diecezji w krajach byłego bloku wschodniego. Natomiast mgr inż. Zdzisław Nowakowski opowie o płaszczyznach współpracy diecezji i parafii z samorządami lokalnymi.

Początek sesji godzina 10.00. Wstęp jest wolny.