Image W sobotę 21 maja organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na czuwanie modlitewne Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. W centrum zainteresowania uczestników Odnowy znajduje się: działanie Ducha Świętego, doświadczenie religijne, charyzmaty, nowe formy modlitwy, aktywny udział świeckich w życiu Kościoła, praktyka ekumeniczna.

Działania grupy modlitewnej  podyktowane są realizacją celów Odnowy Charyzmatycznej. Podstawowym zaś zadaniem spotkania modlitewnego jest uwielbienie Boga i budowanie wspólnoty wierzących.

Osoby i całe grupy Odnowy budują swoje życie duchowe na poznaniu i doświadczeniu Zmartwychwstałego Pana, które dokonuje się w sposób znamienny przez przeżycie chrztu w Duchu Świętym - czyli ożywienia łask sakramentów chrztu i bierzmowania, i ma wpływ na codzienne życie danej osoby.

Odnowa w Duchu Świętym (zwana też Odnową Charyzmatyczną) nie ma formalnego założyciela. Początki ruchu w Kościele  Katolickim wiąże się z modlitwą o odnowienie wiary kilkunastoosobowej grupy amerykańskich studentów. W 1967 roku przeżyli oni zaskakujące dla nich samych doświadczenie „wylania" Ducha Świętego, które zaowocowało licznymi nawróceniami i rozwojem grup modlitewnych.

Radykalizm życia i determinacja chrześcijańska członków tych grup oraz świadome korzystanie z charyzmatów w dziele ewangelizacji, skłoniły papieża Pawła VI do wnikliwego przyjrzenia się temu zjawisku. Misję tę powierzył kardynałowi L. J. Suenens'owi (Belgia). Kardynał, wspólnie z wiodącymi teologami, opracował cykl dokumentów zakorzeniających Odnowę w tradycji i duchowości Kościoła katolickiego, upowszechnionych jako Dokumenty z Malines. Stał się też urzędowym „opiekunem ruchu charyzmatycznego" z ramienia Stolicy Apostolskiej (równocześnie osobiście w nim zaangażowany). W Polsce Odnowa w Duchu Świętym istnieje od 1975 roku. Pierwsze grupy modlitewne powstały w Poznaniu. Warszawie. Lublinie, Białymstoku.

Zapraszamy chętnych. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji: http://odnowa.org/

Program: „Słuchaj"  (por. Pwt 6,3)

Sobota – Dzień Otwarty – 21.05.2011 – Jasna Góra

9.30 – Modlitwa, powitanie, zawiązanie wspólnoty, przedstawienie gości