Image Wszystkich, którzy wybierają się na początku maja na urlop w Pieniny zachęcamy do udziału  w „Majówce Pod Trzema Koronami”. W czasie spotkań organizatorzy chcą ujawnić skarby kulturowe, które kryją się na terenie Pienin: twórców, poetów, gawędziarzy, rękodzieło, legendy, muzykę i ukazać je w szerokim kontekście ponadregionalnym oraz w interesujący sposób podzielić się nimi z publicznością - turystami, kuracjuszami i mieszkańcami.

Majówka Pod Trzema Koronami - Sromowce Niżne (30 kwietnia – 2 maja)

Spotkania Pod Trzema Koronami  to nowa idea, którą można zamknąć w jednym krótkim zdaniu: Sztuka nie zna granic. Naszym zamiarem jest przekraczanie granic w sztuce: granic między odbiorcą, a twórcą w trakcie warsztatów i wspólnych przedsięwzięć, granic między dziedzinami sztuki – poprzez łączenie w czasie spotkań poezji, muzyki, sztuk plastycznych, granic między sztuką ludową, regionalną a sztuką profesjonalną, które w sposób harmonijny przenikać się będą podczas naszych imprez, oraz przekraczanie granic państwowych, bo do naszych działań pragniemy zaprosić także przyjaciół z drugiej strony kładki na Dunajcu. W czasie spotkań chcemy ujawnić skarby kulturowe, które kryją się na terenie Pienin: twórców, poetów, gawędziarzy, rękodzieło, legendy, muzykę, ukazać je w szerokim kontekście ponadregionalnym, oraz w interesujący sposób podzielić się nimi z publicznością: turystami, kuracjuszami, góralami także.
Zapraszamy na nasze spotkania.

30 kwietnia (sobota)
Brat Cyprian – pieniński Ikar
Otwarcie Galerii Sztuki Pienińskiej w starym kościółku – początek sezonu
16.00 Wieczór latającego Brata Cypriana (muzeum w Czerwonym Klasztorze)