Image Rekolekcje dla młodzieży, narzeczonych, rodzin i kapłanów przygotował Diecezjalny Dom Rekolekcyjny w Ciężkowicach. Poniżej przedstawiamy terminarz rekolekcji:

21-24 – Rekolekcje liturgiczne dla rodzin i młodzieży Triduum Sacrum

26-29 – Rekolekcje dla Kapłanów

29- 03.05 – Rekolekcje dla rodzin ORAR Io

06-08 – Kurs Przewodniczek DSM

13-15 – katechizacja przedmałżeńska wraz z dniem skupienia dla narzeczonych

15-17 – Rekolekcje dla Gimnazjum z Dębna

20-22 – Kurs Ceremoniarza Animatorów V sesja (ostatnia)

27-29 – Szkoła Animatora

30-03. 06 – Zielona Szkoła Rzeszów

17-19 – katechizacja przedmałżeńska wraz z dniem skupienia dla narzeczonych

25-11.07 – Oaza Rodzin z Bydgoszczy

13-29 – Oaza Rodzin z Tarnowa

Sierpień

2-09 – Rekolekcje powołaniowe dla dziewcząt /organizują Siostry Służebniczki Dębickie/

16-21 – Rekolekcje dla rodzin

22-27 – Rekolekcje ignacjańskie w milczeniu dla młodzieży szkół średnich

Istnieje możliwość organizowania rekolekcji dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i rekolekcji szkolnych dla maturzystów w terminie uzgodnionym z Dyrekcją Domu.

Zapraszamy do korzystania z ofert skierowanej do szkół związanej z organizacją zielonych szkół. (Istnieje możliwość zamówienia na miejscu autokaru i organizacji wycieczek fakultatywnych m.in do Krynicy, Biecza, Skansenu Pszczelarstwa w Stróżach, Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego Ojców Dominikanów w Jamnej, a nawet do Ośrodka Rehabilitacji im. Ojca Pio w Stróżach wraz z zajęciami na basenie i hipoterapii.

Zapraszamy też dzieci pierwszokomunijne, wraz z księżmi i rodzicami na pielgrzymkę dzieci np. do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, a potem do Skamieniałego Miasteczka do Ciężkowic i na kolację do Domu Rekolekcyjnego wraz z grillem.

Rekolekcje dla narzeczonych połączone z kursem przedmałżeńskimi dniem skupienia dla narzeczonych

Terminy:

13-15.05. 2011 r.

17-19.06. 2011 r.

Koszt: 150 zł/osoba
Prowadzący: ks. Marcin KRĘPA, pary małżeńskie, Panie z Poradni rodzinnej
Zapisy do: na tydzień przed rozpoczęciem każdego terminu
Zgłoszenia: telefonicznie

Opis rekolekcji: rekolekcje prowadzone są przez kapłanów duszpasterzy , oraz pary małżeńskie
Cel rekolekcji: poznanie siebie, poznanie nauki Kościoła odnośnie sakramentu małżeństwa, świadectwa małżeństw
Informacje dodatkowe:

Rekolekcje prowadzone są w formie warsztatowej i dialogowej (po wprowadzeniu kapłana). Rekolekcje mają pomóc w rozeznaniu powołania do małżeństwa z tą właśnie osobą i ukazać wartość życia duchowego w małżeńskiej codzienności.

Panuje tu domowa atmosfera – cisza i spokój maksymalnie 50 par, do dyspozycji jest kawiarnia, jadalnia, kaplica, 2 klimatyzowane sale konferencyjne, pokoje w standardzie hotelu, świetna domowa kuchnia.

Obok Domu jest Rezerwat Przyrody Skamieniałe Miasteczko i istnieje możliwość spacerów po przepięknym terenie Pogórza Ciężkowickiego i zajęć w plenerze.

Więcej informacji: http://www.dom.rek.diecezja.tarnow.pl

Diecezjalny Dom Rekolekcyjny w Ciężkowicach

tel. 14 65 11 083, tel. kom. 503 154 047
tel. 14 65 11 082 (siostry)